יצליח "לתקן" את מה שהשרה רגב עשתה? בריאיון ראשון מאז נכנס לתפקידו, מספר שר התרבות והספורט החדש, חילי טרופר, מה הוא מתכוון לעשות אחרת מקודמתו בתפקיד שחוללה סערות על בסיס קבוע, מה הוא חושב על הביקורת שהעבירה מירי רגב על אמנים שונים - ואיך הוא מתייחס לביקורת החריפה כלפי חברי כחול לבן לאחר שבחרו להיכנס לממשלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני חושב שהמדינה שלנו היא מספיק חזקה ויציבה כדי להכיל הרבה מאוד קולות ולא צריך להיבהל מכל קול שהוא קצת שונה מהמיינסטרים", אומר טרופר בנוגע לביקורת שמתחה השרה מירי רגב על הסרט 'פוקסטרוט', שלטענתה מוציא את דיבתה של ישראל בעולם. 

 "לפעמים זה דווקא מייצר דברים יפים וזה מאתגר אותנו לחשיבה", הוסיף השר. "אני לא נבהל מביקורת ולא צריך להיבהל מביקורת. ברגע שבו הביקורת היא כבר בעולמות ההסתה ובעולמות הגזענות, שם יש אחריות לעצור את זה".

על המדיניות של השרה רגב שלמעשה הייתה הגבלת חופש ביטוי שהיא כינתה 'חופש מימון', אומר השר החדש: "אני מתעקש לא להיות במקום הזה שמעביר קדנציה שלמה שכולה נצבעת בצבעים של הקיצונים".

מירי רגב (צילום: Miriam AlsterFlash90)
חוללה סערות. השרה מירי רגב | צילום: Miriam AlsterFlash90

מאז נכנס לתפקידו, לפני פחות מחודש, טרופר הספיק לשוחח עם לא מעט אמנים - והוא בחר להבהיר להם שהיצירה שלהם היא ברכה ושהם עושים טוב לחברה הישראלית - זאת בניגוד למה שהשתרש בתודעה לפיה אמנים הם 'מנותקים מהעם' ואף 'בוגדים'.  

"כשאני מדבר איתם אני מסתכל להם בעיניים ואומר להם 'חבר'ה, אתם חשובים. אתם עושים טוב לחברה הישראלית. היצירה שלכם היא ברכה עבורנו'", אומר טרופר. "לא תמיד אני אוהב כל דבר שאתם תעשו. לא תמיד אני אזדהה עם כל דבר שאתם תעשו. אבל האם אני חושב שחשוב שתפעלו, שיש לכם קיום פה, שאתם מתנה לחברה הישראלית? אני אומר להם את זה ככה, כשאני מסתכל להם לתוך העיניים". 

טרופר במסר לאוהדי הכדורגל: "התנהגות חצופה ומסכנת חיים, זה יגרום לעצירת הספורט" 

טרופר מעביר בדבריו ביקורת חריפה על התנהגות האוהדים שהתגודדו מחוץ לאצטדיוני הכדורגל עם חידוש משחקי הליגה. "אני חושב שההתנהגות הזאת היא התנהגות חצופה, היא התנהגות שמסכנת חיים", הוא אומר. "דיברתי עם שר הבריאות סביב האירועים האלה והוא אומר שעוד כמה אירועים כאלה לא תהיה ברירה אלא לעצור את הספורט. ואם האוהדים האלה באמת אוהבים ספורט, כדאי שיתחילו לעמוד בכללים".

איצטדיון בלומפילד (צילום: בשיתוף חדשות מבזקי רעם בטלגרם)
התגודדות אוהדים סמוך לאצטדיון בלומפילד | צילום: בשיתוף חדשות מבזקי רעם בטלגרם

על הביקורת נגד יו"ר מפלגתו, בני גנץ, על כך שבחר להיכנס לממשלה יחד עם נתניהו אומר השר: "אני מקבל מדי פעם כאלה הודעות: 'תתבייש לך, יא בוגד...', יש פה הרבה, אתה יכול לעבור על הפלאפון שלי, זה לא נרגע. אני מבין את הכאב של האנשים האלה שקיוו שתהיה ממשלה אחרת. זה לא איזה סוד גדול שגם הליכוד היה מעדיף ממשלה אחרת וגם אני הייתי מעדיף ממשלה אחרת". 

בני גנץ (צילום: Tomer NeubergFlash90)
"לא יצליחו להדביק לו נהנתנות". בני גנץ | צילום: Tomer NeubergFlash90

"יש דבר אחד שלא יצליחו להדביק לבני גנץ, וזה נהנתנות", הוא אומר. "האאודי האלה כבר נרכשו ב-2018, חבר'ה. אף אחד לא קנה אאודי חדש לבני גנץ. הוא סיפר לי כמה הוא סובל מכל האבטחה ומכל השיירה. אבל ברגע שמוגדר ראש ממשלה, יש שב"כ בישראל והוא מגדיר מי דמות מאוימת. והיא קבעה שבני גנץ היא דמות מאוימת והיא קובעת באיזה רכבים הוא ייסע, כמה אבטחה תהיה סביבו".