24 שעות להשבעת הממשלה ויש עוד קצוות משמעותיים לסגור: בכחול לבן עולים פתרונות מקוריים למימוש כל מינויי השרים שלהם ובליכוד יש עוד מספר תיקים מרכזיים שצריכים לחלק. למרות שנראה כאילו הדברים נגמרו בפיצוץ, הקרב על כניסתה של ימינה לממשלה לא הסתיים. ביהדות התורה עושים היום (רביעי) מאמצים גדולים לאפשר את הצטרפותה, אך מהמפלגה דווקא יוצא סרטון נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יו"ר דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני, נמצא בקשר עם ראשי מפלגות הליכוד וימינה ופועל במרץ על מנת שבנט ושותפיו יצטרפו לממשלה המסתמנת. "אסור שסיעת ימינה לא תהיה בקואליציה", הוא הבהיר.

אם בנט יילך בסוף לאופוזיציה, נתניהו יצטרך לחשוב על דרכים אחרות לרצות את קהל בוחריו מהציונות הדתית. אחת האפשרויות שנשקלות בליכוד היא למנות את חבר הכנסת זאב אלקין לשר החינוך ולתת תפקיד שר נוסף לחברת הכנסת ציפי לחוטובלי. זאת לאחר שיולי אדלשטיין כבר קיבל את תיק הבריאות.

גם בכחול לבן ממשיכים במינויים. היו"ר בני גנץ שוקל למנות "שר במשרד הביטחון" שיסייע לו, לאור העובדה שיכהן במקביל גם כיו"ר מפלגה וגם כראש הממשלה החלופי.

בשעות אחר הצהריים הצהריים נתניהו צפוי להמשיך את הפגישות עם חברי הליכוד ואת סבב חלוקת התיקים: אתמול הוחלט כי יולי אדלשטיין יחליף את יעקב ליצמן כשר הבריאות וישמש גם חבר בקבינט המדיני-ביטחוני. כעבור כמה שעות, הציע נתניהו ליובל שטייניץ את תיק החינוך - ויש שמעריכים כי בכך הוא חסם סופית את האפשרות שימינה תצטרף לקואליציה.

אם כך - נותרו מעט מאד תפקידים משמעותיים לאנשי הליכוד, והרבה "טוענים לכתר". התיקים שנותרו הם חינוך, אנרגיה, מודיעין, הגנת סביבה, וירושלים ומורשת, בנוסף ישנם תחומי אחריות שעד היום לא עמדו בפני עצמם, כמו מרכז ההסברה או הסייבר. רשימת הממתינים בליכוד ארוכה: גילה גמליאל, יואב גלנט, זאב אלקין, יובל שטייניץ, אלי כהן, ניר ברקת, אבי דיכטר, ציפי חוטובלי, דודי אמסלם, וצחי הנגבי.

משה גפני בוועידה בתל אביב (מרץ 2019) (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90)
רוצה את ימינה בממשלה. גפני | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90

גנץ התפטר אתמול מתפקידו כיו"ר הכנסת לקראת ההשבעה והשר יריב לוין, שהתפטר מהממשלה, יחליף אותו. בפגישה האחרונה בסבב הנוכחי, סוכם כי אופיר אקוניס יהיה השר לשיתוף פעולה אזורי. השרה מירי רגב צפויה לקבל את תיק התחבורה ומופעלים עליה לחצים גדולים על מנת שתיאות לקבל אותו. כנגזרת מכך, ניתן להסיק שאמיר אוחנה בדרכו למשרד לביטחון הפנים - אך הדברים האלו ייסגרו בהמשך היום. 

בתוך כך, נתניהו מציע לחברי הליכוד תיק חדש - משרד הסייבר והטכנולוגיה. המינוי הוצע בין היתר לברקת, אך הוא סירב בטענה שהוא ימצא בניגוד עניינים בשל אחזקותיו בתחום.

מירי רגב (צילום: Miriam AlsterFlash90)
מסע לחצים לקחת את התחבורה. רגב | צילום: Miriam AlsterFlash90