רפי פרץ עוזב את ימינה: קשיים התעוררו בסיכומים בין פרץ לבין נתניהו גם אחרי שהשניים כבר הודיעו על הצטרפותו לממשלה, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) חתם רפי פרץ על הסכם קואליציוני עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרב פרץ עזב לבדו את מפלגת ימינה והוא ישמש שר לענייני ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים בממשלת האחדות של נתניהו וגנץ. פניהם של נפתלי בנט ויתר חברי ימינה - לאופוזיציה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פרץ, חבר הכנסת היחיד מטעם סיעת הבית היהודי והעומד בראש הסיעה, החל אתמול לקיים משא ומתן עם ראש הממשלה נתניהו, אחרי שבנט סירב לקבל את ההצעה האחרונה שהוצגה לו בשיחת טלפון עם נתניהו. ההסכם בין פרץ לליכוד אמור היה להיסגר כבר אתמול בשעות הבוקר, אלא שאז התעוררו קשיים ומינויו של פרץ הועמד בספק.

השר דוד אמסלם מהליכוד דרש את תיק ירושלים בטענה שהתיק הובטח לו. נתניהו ניסה להציע לפרץ תיקים אחרים, ופרץ אף איים שאם לא יקבל את תיק ירושלים לא יצטרף לממשלה. לבסוף, בתום יום של חוסר וודאות, הלילה נחתם ההסכם בין פרץ לנתניהו.

רפי פרץ ונפתלי בנט בכנסת (צילום: פלאש 90)
רפי פרץ ונפתלי בנט בכנסת | צילום: פלאש 90

עם החתימה נמסר מלשכתו של ראש הממשלה נתניהו: "מברך את השר רפי פרץ על הצטרפותו לממשלה. השר פרץ גילה אחריות כלפי הציונות הדתית ויהיה שותף מרכזי בממשלה שתוקם. כפי שהתחייבתי, יחד נמשיך להוביל מהלכים חשובים עבור הציונות הדתית ובראשם מהלך היסטורי של החלת הריבונות".

פרץ אמר הלילה: "הציונות הדתית נכנסת תחת האלונקה ולוקחת חלק בהנהגת המדינה. נעניתי לבקשתו של ראש הממשלה להצטרף לממשלה ולייצג את דרכה של הציונות הדתית באמצעות חיזוק מעמדה של ירושלים, בירתנו הנצחית. מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי".

"מאוחדים מתמיד"

אתמול כינסו חברי ימינה מסיבת עיתונאים. יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, תקף את נתניהו: "אין משא ומתן, זה רק ספין של הליכוד. אתמול בהסתר, הליכוד וכחול לבן הגישו כגנבים בלילה את קווי היסוד של הממשלה. נתניהו מחק מהם כל זכר לימין. זאת הסיבה שהוא בעט בימינה וזאת הסיבה שמהרגע הראשון לא הייתה לו שום כוונה להכניס אותנו".

מסיבת עיתונאים של בנט ושקד (צילום: N12)
חברי ימינה במסיבת העיתונאים | צילום: N12

"פירוק גוש הימין היא הטעות הפוליטית הגדולה ביותר של נתניהו. בעשור האחרון", אמר בנט. "נתניהו פיצל את עצמו מהימין, מהציונות הדתית והחילונית. מהאנשים שהיו הכי נאמנים אליו ולדרך. אנחנו יוצאים לדרך חדשה של אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו, של ימין ממלכתי אמיתי ואמיץ. יחד עם השותפים הטובים שלי אנחנו יוצאים לדרך מאוחדים מתמיד".

בליכוד הגיבו ואמרו: "בנט זרק את כל מפלגתו לאופוזיציה רק כי לא קיבל את תיק הבריאות. הוא יודע שזאת האמת ולכן הוא מזיע ומשקר".