כחול לבן נגד מירי רגב: אחרי שבשבוע שעבר תקפה את את יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון ל"ידיעות אחרונות" ואמרה כי הוא "לא בשל" לתפקיד ראש הממשלה, הערב (רביעי) כחול לבן משיבים מלחמה. בציוץ בחשבון הטוויטר הרשמי של המפלגה נכתב: "לראשונה זה שנים, כולם מבינים שיש אוזן קשבת במשרד התרבות בהובלת שר התרבות והספורט חילי טרופר".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רגב לא נשארה חייבת ומיהרה להגיב לדברים בציוץ משלה: "כחול לבן תפתחו את האוזניים: גם מסע החנופה לבייס שלכם לא ישנה את העובדות. לא תוכלו למחוק את המהפכה שהבאתי לעולם התרבות בישראל, עליה יעידו מאות הרשויות ומוסדות התרבות שפרחו בתקופת כהונתי אחרי שהודרו מעוגת המשאבים לאורך שנים. עולם התרבות והספורט בישראל היו מהראשונים בעולם שחזרו לפעילות בתקופת משבר הקורונה, כולל פתיחת הליגות".

 

 

רגב, המחזיקה כעת בתיק התחבורה, שימשה כשרת התרבות בממשלה הקודמת. במסגרת ממשלת האחדות שהוקמה, תיק התרבות הועבר לחילי טרופר ממפלגת כחול לבן. בתקופת הקדנציה שלה במשרד, התגלעו מספר עימותים בין אנשי תעשיית התרבות בישראל. האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה אף החליטה שלא להזמין את רגב לנאום ולהגיש פרס בטקס פרסי אופיר.

 "אני חושבת שגנץ לא בשל להיות ראש ממשלה", אמרה רגב בריאיון ל"ידיעות אחרונות" לפני כשבוע. "הוא לא בשל. בוא נראה מה יקרה בשנה וחצי האלה. אם הוא ילמד מהטוב ביותר ויגיע בשל לתפקיד". בנוגע לפריצה לטלפון הנייד של גנץ, שנחשפה על ידי עמית סגל בחדשות 12, אמרה רגב: "אם אכן יש קלטת כזו והיא קיימת, אתם צריכים לשאול את בני גנץ, שר הביטחון, אם יש לנו ממה לחשוש". 

בעקבות דבריה של רגב, נזף בה רה"מ נתניהו שאמר לה שהתבטאויותיה "פוגעות באחדות הממשלה" - עשרה ימים בלבד לאחר שהושבעה ויצאה לדרך. האמירות של רגב הובילו להתרעמות בכחול לבן, שם טענו בפני נתניהו ששרים בליכוד לא נזהרים בכבוד של גנץ כמו שהם נזהרים בכבודו של נתניהו, בייחוד על רקע פתיחת משפטו.