במהלך דיון מוקדם על הצעת החוק של ישראל ביתנו, שאוסרת על ראש ממשלה לכהן תחת כתב אישום, הטיחו היום (רביעי) אביגדור ליברמן ודודי אמסלם האשמות קשות אחד בשני, האשמות שהגיעו לטונים גבוהים. אמסלם: "המפלגה שלו והוא גוררים את המדינה ל-3 מערכות בחירות", ליברמן: "הדברים שאמרת – אין להם קשר למציאות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת הדיון הסוער, הטיח השר הממונה על משרד הדיגיטל והסייבר הלאומי, דוד אמסלם, באלי אבידר האשמות על כך שמפלגתו גררה את המדינה לבחירות: "שמעתי את דבריו של אלי אבידר, אגיב בקצרה על 2 משפטים שאמר. הוא אמר שהוא יוצא להפגין כי בשנה האחרונה לא הצליחו בעצם לשנות מציאות במדינת ישראל. הוא רק שוכח ששנה וחצי המפלגה שלו והוא גוררים את מדינת ישראל ל-3 מערכות בחירות, שיתקו מדינה שלמה".

אמסלם המשיך ותקף את ליברמן ומפלגתו: "העמסתם על המשק הוצאות מיותרות במיליארדי שקלים, אתם מזכירים לי את הקוזק הנגזל, וכל זה בגלל סיבות פרסונליות אישיות של שנאה, והתחשבנות אישית. זה כל הסיפור פה. הרי ברור לכם לחלוטין, שאין לכם שום סיבה בעולם".

עימות בין אביגדור ליברמן לדודי אמסלם במליאת הכנסת
ליברמן לאמסלם: "הידרדרת לזנות, קבעת שיא ישראלי בצביעות" | צילום: ערוץ הכנסת

ליברמן מצדו לא נשאר חייב, יצא להגנתו של אבידר וענה לאמסלם: "אדוני השר אמסלם, אני רוצה להגיד לך, הידרדרת לזנות, קבעת שיא ישראלי בצביעות, הדברים שאמרת, אין להם שום קשר למציאות. החוק הנ"ל הוצע ב-2001, השמאל והערבים הצביעו בעד החוק הזה. כל עוד החוק קיים, אנחנו מקיימים. אני רוצה לתת לך גם דוגמא אישית, ברגע שהוגש נגדי כתב אישום כשר החוץ, באותו רגע קמתי ועזבתי".

ליברמן המשיך ואמר: "נתניהו, אותו נתניהו, ב-2008, כשמדובר על אולמרט ראש ממשלה תחת חקירה עוד לפני כתב אישום לא יכול לשמש ראש ממשלה, לא מבחינה חוקית ולא מבחינה מוסרית. כל סיעת הליכוד כולל נתניהו הצביעו בעד". בתגובה לדברים, אמסלם השיב לליברמן: "ליברמן חבר ליזבק חברת כנסת מהללת השהאידים כדי להפיל את נתניהו".