השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, אמר היום (שבת) בריאיון לחדשות סוף השבוע כי אמונו בבית המשפט מוגבל – ואף העלה את האפשרות שהמשפט "מכור". עוד טען כי עצם קיום המשפט נגד נתניהו הוא עוול שנעשה לכל מחנה הימין בישראל. בדבריו תקף גם את היועמ"ש מנדלבליט על רקע פרשת הרפז, כמו שעשו הערב גם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר ושר החינוך יואב גלנט.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על מתקפותיו נגד מערכת המשפט, שעד השבוע האחרון עמד בראשה, אמר: "מיהו שאמר שתופרים תיקים בפרלקיטות ומדליפים? היועמ"ש מנדלבליט. אני לא חוללתי מהומה בפרקליטות, אלא המועדון כבר בער. אני באתי לכבות, באתי לתקן".

"אני חושב שהמצב במשטרת ישראל הוא טוב מהמצב בפרקליטות, משום שבמשטרת ישראל נחקרים", הוסיף אוחנה. "שוטרים נחקרים כל הזמן, מתי בפעם האחרונה נחקר מישהו מהפרקליטות? מה, יושבים שם מלאכים צחורי כנפיים? לכן אני הרבה יותר מודאג ממה שקורה שם".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
תחת מתקפה, מנדלבליט | צילום: פלאש 90, חדשות

"זה אינטרס של הציבור הישראלי ושל מצביעי הליכוד להיאבק בשחיתות", הוסיף אוחנה. "אלא מה? שמצביעי הליכוד לא מאמינים לתזה שיצרה הפרקליטות. זה לא שאנחנו תומכים בשחיתות, אנחנו מתנגדים לשחיתות, אלא שאנחנו לא מאמינים".

השר לביטחון הפנים הוסיף והסביר: "אנחנו מאמינים שנעשה עוול גדול. לא לבנימין נתניהו, אלא למחנה הימין. מי שעומד מחר למשפט זה לא נתניהו - זה מחנה הימין. הציבור ראה את הראיות ערב ערב במהדורות במשך שלוש שנים. האם הציבור מכיר את כתבי האישום והלך להצבעה אחרי שראה אותם? הלך. קיבלנו יותר קולות מכל מפלגה אחרת במדינת ישראל".

"בשנה האחרונה שלי כשר משפטים האמון שלי במערכת המשפט לא גבר. למה? כי כל פעולה שעשיתי על פי חוק, אם זה מינוי מפכ"ל, אם זה פרקליט מדינה, בית המשפט טרפד שלא כחוק. ולכן אני מודאג. אם העיתונאים יודעים לומר מה תהיינה החלטותיהם, זה מדאיג מאוד. כל מערכת דמוקרטית צריכה להיות מוכנה לקבל ביקורת. אין פרות קדושות. יש מערכת אחת שעומדת כנראה מעל החוק".

רגב: "רדיפה בלתי פוסקת"

שרת התחבורה מירי רגב טענה גם היא כי נגרם לנתניהו עוול. "מחר, מיליוני אזרחים יעמדו לצידו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ומשפחתו, בבית המשפט המחוזי בירושלים", כתבה בפייסבוק. "עם ישראל אוהב ומעריך את ראש הממשלה וזועק על העוול והרדיפה הבלתי פוסקת נגדו ונגד מה שהוא מייצג עבור רבים רבים בישראל".

עוד כתבה השרה רגב: "מחר אגיע לבית המשפט כדי לחזק את ראש הממשלה ולתמוך בו, אהיה שם כדי לייצג את מיליוני האזרחים שמאמינים בחפותו. בנימין נתניהו, אל תירא, אתה לא לבד. בעזרת ה׳ נעשה ונצליח".

מירי רגב, ביבי ושרה (צילום: Gershon Elinson Flash90)
"מתייצבים ליד נתניהו ומשפחתו", השרה רגב | צילום: Gershon Elinson Flash90

מתקפה רחבה על מנדלבליט

אחרי שיו"ר הקואליציה מיקי זוהר קרא הערב לחשוף את הראיות החסויות מפרשת הרפז הנוגעות למדלבליט, הצטרף אוחנה למתקפה על היועמ"ש: "אנחנו רואים מערכת שמסתתרת מאחורי צווי איסור פרסום - ואנחנו שואלים למה. שר המשפטים לשעבר משה ניסים, שהיה חבר בוועדת הבדיקה של הפרשה, אמר השבוע שאילו היינו יודעים על הקלטות, מה שעכשיו פורסם, אולי לא היינו בוחרים בו לתפקיד".

חבר נוסף בממשלה שיצא הערב למתקפה על היועמ"ש שר החינוך יואב גלנט. "הסיפור הזה מרחף כעננה שחורה מזה עשור - הגיעה השעה שהציבור ידע את האמת", כתב בטוויטר . "עדיין לא מאוחר לעצור ולבחון את בעיית הסמכות המוסרית של מנדלבליט להוות את צד התביעה כנגד ראש הממשלה תוך חשיפה מלאה של שיחותיו עם אשכנזי".

יואב גלנט ובנימין נתניהו (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)
משתתף במתקפה על מנדלבליט. שר החינוך גלנט | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90