החלת הריבונות – ביולי: במהלך ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה מוקדם יותר היום (שני) אמר ראש הממשלה נתניהו בנוגע להחלת הריבונות: "יש לנו תאריך יעד ליולי ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותו". עוד אמר נתניהו: "נפעל בתבונה ובשילוב כוחות". 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יממה אחרי פתיחת משפטו, ראש הממשלה דיבר בישיבת סיעת הליכוד על המשימות שניצבות בפני הממשלה החדשה. הוא אמר שיש חמש משימות מרכזיות ובהן התייחס להחלת הריבונות על יהודה ושומרון. "יש כאן הזדמנות היסטורית שלא הייתה כאן מאז 48", אמר. "זאת הזדמנות גדולה ואנחנו לא ניתן לה לחלוף".

בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד (צילום: רויטרס, רויטרס_)
בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד | צילום: רויטרס, רויטרס_

בתחילת הישיבה ראש הממשלה הציע למנות את יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, ליו"ר סיעת הליכוד. "אני מבין שאני יו"ר הסיעה", אמר נתניהו. "אז אני מציע לפני כל דבר אחר לשחרר אותי מהתפקיד הזה ואני מבקש להביא בפניכן את ידידי מיקי זוהר כיו"ר הסיעה וכיו"ר הקואליציה. מי בעד?".

"הרבה אנשים לא האמינו שנהיה כאן במסגרת של ממשלת אחדות, אבל אני חשבתי אחרת שצריך לשלב כוחות", אמר. "אני חושב שאנחנו מסוגלים לעשות את זה משום שאנחנו סיעה גדולה, ממשלה רחבה וחמש משימות גדולות לפנינו".

ראש הממשלה החל לפרט בפני חברי מפלגת הליכוד את המשימות: "הראשונה היא להחזיר את מקומות העבודה שהלכו לאיבוד בגלל משבר הקורונה. אני מדבר עם העצמאים, אני מדבר עם האנשים, אני שומע את המועקה. אנחנו מחויבים להחזיר זאת בהקדם האפשרי".

"אחת המשימות - החלת הריבונות על שטחי מולדת"

"זאת משימה לא פשוטה ולאף אחד בעולם", הוסיף. "העברה של תקציב מיוחד של 6 מיליארד שקל בקרוב מאוד לתמרץ את המעסיקים שיחזירו את העובדים. המשימה הראשונה שלנו זאת מקומות עבודה, מקומות עבודה ומקומות עבודה. תקציב המדינה שצריך להעביר אותו בכנסת, מורכב ולא פשוט".

"המשימה השנייה שלנו זה הצורך להיערך לגל עולמי שני של הקורונה", הבהיר ראש הממשלה. "אני חושב שכולנו מברכים על ההצלחה הגדולה של מדינת ישראל שעשינו בכוחות משותפים. יש לנו תוצאות. אנחנו עם מספר מתים נמוך יחסית, כמובן כל אחד הוא טרגדיה אבל באופן יחסי. אנחנו במצב טוב אבל צריך להבין שזה מצב טוב שיכול להיות זמני".

ראש הממשלה המשיך לדבר עם חברי הכנסת על הכנה שבגל שני וטען: "אנחנו חייבים להיערך בכל המערכות לגל שני אפשרי. זה אומר הצטיידות, מעגל בדיקות, שבאופן טבעי הצטמק כי אנשים חושבים שאין מה לבדוק ושהמחלה מאחורינו".

חבר הכנסת מיקי זוהר (צילום: N12)
יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד | צילום: N12

"המשימה השלישית - היא הביטחון", אמר. "האויבים שלנו לא מפסיקים לרגע ואנחנו לא מפסיקים לרגע לסכל אותם. אנחנו פועלים נגד אירן וגרורותיה בכל דרך. אנחנו מנסים למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני". ראש הממשלה המשיך: "הדבר הרביעי זה להדוף איום חדש מבית הבינלאומי בהאג, שם מנסים לטפול על חיילי צה"ל ומדינת ישראל טענות של פשעי מלחמה. צריך לגייס את כל הכוחות בארץ ובעולם. לעשות דה לגיטימציה למדינת ישראל בארגון שאבד עליו הכלח אבל הוא עדיין כאן".

"המשימה החמישית זאת - החלת הריבונות על שטחי מולדת", הוסיף. "יש כאן הזדמנות היסטורית שלא הייתה כאן מאז 48. זאת הזדמנות גדולה ואנחנו לא ניתן לה לחלוף". בהמשך ראש הממשלה הודה בפני מי שהגיע לתמוך בו עם פתיחת משפטו.