ביום רביעי צפויה לקום ממשלת נתניהו-גנץ, ועד אז יצטרך נתניהו לבשר לחברי הכנסת מהליכוד מי מהם ימונה לתפקיד שר, מי מהם יקבל תפקיד סגן שר - ומי יישאר ללא תפקיד כלל. עוד לפני חלוקת התיקים לחברי הליכוד, צריך להמתין ולראות מה יוחלט לעשות עם תיק הבריאות: אם הוא יישאר בתוך הגוש של נתניהו או יהיה בגוש של גנץ, או שאולי הוא יעבור לימינה בתמורה לכניסתה לממשלה. הנתונים האלה עשויים להשפיע מאוד על מפת חלוקת התיקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אם שימינה תישאר מחוץ לממשלה, אפשר יהיה להציע ליולי אדלשטיין תפקיד בכיר – את תיק הבריאות או תיק החינוך, והוא יקבל אותו במקום ראשות הכנסת. היחיד בליכוד שיכול להיות בטוח במקומו הוא ישראל כ"ץ, שיתמנה להיות שר האוצר הבא.

מינוי בטוח נוסף הוא של אמיר אוחנה, שיקבל ככל הנראה את התיק לביטחון הפנים. מירי רגב תצטרך לוותר על חלומה להתמנות לתפקיד השרה לביטחון הפנים ותיאלץ להתמודד על תיק התחבורה עם גלעד ארדן, שצפוי לקבל תיק בכיר בתמורה להזזתו מהמשרד לביטחון הפנים.

ארדן, רגב, השר לביטחון פנים, שרת התרבות, קורונה
רגב וארדן יתמודדו על תיק התחבורה | עיבוד: יונתן זינדל ואוליבר פיטוסי, פלאש 90

יושב ראש הכנסת המיועד הוא יריב לוין, איש אמונו של נתניהו. השר זאב אלקין יישאר כנראה במשרד להגנת הסביבה, ותיק האנרגיה או תיק אחר בסדר גודל דומה ילך כנראה ליובל שטייניץ וגילה גמליאל. יואב גלנט צפוי למצוא את עצמו בתפקיד שר המודיעין במקומו של ישראל כץ.

אופיר אקוניס, שכרגע מחזיק בתיק המדע, צפוי להיפרד מהממשלה וימונה לתפקיד שגריר ישראל באו"ם במקומו של דני דנון. לא ברור אם משרד המדע יחזור לליכוד. במקרה שלא יחזור לליכוד, לא יישאר תיק חברתי לתת אורלי לוי-אבקסיס והיא אולי תקבל את תיק הפיתוח האזורי או תיק קטן אחר.

דוד אמסלם, שמחזיק כעת בתיק התקשורת, וניר ברקת, שסומן כמועמד של נתניהו לתפקיד שר האוצר, יצטרכו להילחם על משרד ירושלים ומורשת.

בנימין נתניהו וניר ברקת
ניר ברקת יצטרך להתפשר על תיק ירושלים ומורשת | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אך אמסלם וברקת לא הבכירים היחידים בליכוד שעדיין לא נמצא להם תפקיד. בין הח"כים שנותרו ללא תפקיד ניתן למצוא את אלי כהן, גדעון סער, ציפי חוטובלי, צחי הנגבי ויפעת שאשא ביטון. המחסור בתיקים יביא אותם לחלוק ביניהם תפקידי שגרירים בעולם, בכירים במוסדות הלאומיים או סגני שרים - או שחלקם ימצאו עצמם כחברי כנסת מן השורה, עם הרבה זמן פנוי למתוח ביקורת על מהלכיו של נתניהו.

חשוב לשים לב שאם ימינה תסכים על כניסה לממשלה, הדבר יקשה מאוד על נתניהו בחלוקת התיקים. בנט הודיע כי בתמורה לכניסה לממשלה ימינה דורשת שניים מתוך שלושת התיקים: התחבורה, החינוך או הבריאות. אם אכן זה יקרה, בכירים בליכוד ימצאו עצמם מחזיקים בתיק זוטר – או ללא תיק בכלל.