השבעת הממשלה שהייתה אמורה להתקיים שלשום, ונדחתה להלילה (בין חמישי לשישי) בחצות, נדחתה שוב ליום ראשון בעיקר בגלל המאבק על התפקידים בליכוד. למרות שהממשלה הקרובה תכיל מספר שיא של שרים, עדיין יש יותר חברי כנסת מהליכוד שחושבים שמגיע להם תפקיד מאשר מקומות הפנויים בשולחן הממשלה. במקביל, הלילה חתמו נתניהו ופרץ על הסכם לפיו פרץ ימונה לשר לענייני ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כעת, אחרי שרגב ואוחנה קיבלו את משרדי התחבורה וביטחון הפנים, בהתאמה, נשארו על השולחן משרדי החינוך והאנרגיה. ישנם לא מעט חברי כנסת שמאוד מאוכזבים מהתנהלותו של נתניהו, וניסו להציב לו תמרורים לאורך הדרך - אם בדמות מכתבים מראשי רשויות ואם בדמות לחצים וסרטונים. רשימת המאוכזבים הארוכה כוללת את דוד אמסלם, גילה גמליאל, ניר ברקת, צחי הנגבי, מירי רגב, זאב אלקין ויובל שטייניץ. לא בכדי נתניהו נאלץ לבקש מגנץ כמה ימים נוספים להשלמת החלוקה.

רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל, החדשות12)
רפי פרץ, למרות הכול ימצא את עצמו באופוזיציה? | צילום: יונתן זינדל, החדשות12

כפי שפורסם אמש במהדורה המרכזית, שרים ששוחחו עם חדשות 12 מתחו ביקורת חריפה על נתניהו. "המתחנפים קיבלו תפקיד, והמנוסים והממלכתיים מגורשים מן העיר", טענו. על כך הוסיפו השרים: "לא בטוח שסופ"ש המתנה לקבלת החלטות בבלפור הוא בשורה טובה עבורנו".

נתניהו מצדו כועס מאוד על דיכטר והנגבי. השניים הודיעו הערב בהפרש זמנים קצר כי החליטו להחרים את ההשבעה בשל העובדה שלא זומנו לשיחה המיוחלת בלשכתו. הנגבי צייץ בטוויטר: "אני מניח שלא זקוקים לי הערב בכנסת". גם דיכטר לא חסך בביקורת: "זלזול נתניהו בי - יריקה בפרצוף של 30 אלף מתפקדי הליכוד". בתגובה, גורמים בסביבת רה"מ הבהירו: תכננו להזמין אותם לפגישות, אך אין לאיים על ראש הממשלה.

וכך מצאו את עצמם נתניהו וגנץ בהתנגשות ראשונה מאז הרגיעה. נתניהו ביקש לדחות את ההשבעה ליום ראשון, וגנץ, שחילק תיקים בניחותא בכנסת לחברי מפלגתו דרש לקיים אותה אתמול ובכול מחיר. אחרי שיחה טלפונית בין השניים הוחלט – ההשבעה תידחה לראשון, וגנץ ימשוך את התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת. בעקבות זאת משך גם יריב לוין את התפטרותו מהממשלה, ואם השניים לא יתפטרו שוב היום - ההשבעה תיאלץ להידחות שוב.  

אמש במהלך שעות הבוקר עוד התכתש נתניהו עם נפתלי בנט בהודעות שמזכירות קמפיין בחירות. בנט הוציא הודעה לעיתונות ובה כתב: "ראש הממשלה תיקשר איתנו רק דרך סרטוניים וציוצים, שבהם הוא אמר דברים שאינם נכונים. הוא זקוק למצפן ערכי לאומי חזק לצידו, אך לא ממש אוהב שיש לו כזה ולכן הוא מנסה להחליש אותנו לקצץ את כנפינו ולבוז לנו". בליכוד האשימו בחזרה: "אם בנט היה מקבל את תיק הבריאות הוא היה אומר שזו ממשלת החלומות של הימין. תם עידן בנט".

כבר עכשיו ברור שגלגלי הממשלה הזאת לא ייסעו באופן חלק. זאת, לא רק בשל המבנה הכמעט בלתי אפשרי לתנועה, אלא גם בגלל האופוזיציה המתהווה. שנה וחצי של קיפאון היו אמורות להסתיים הלילה, אך כפי שזה נראה כרגע, עוד מוקדם לברך על המוגמר.