בליכוד ממשיכים לנסות ולכלול את ימינה בממשלה, אבל האם היא בכלל תוקם? בשבוע הבא צפוי להתקיים בבג"ץ הדיון המכריע והדרמטי בשאלה האם נתניהו, שמואשם בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, בכלל יכול לקבל את המנדט להרכבת הממשלה - והאם ההסכם שנחתם בין הליכוד לכחול לבן בכלל יכול להתממש. אלא שעד אז - נמשכים המאמצים להקים את הממשלה, ולכלול בתוכה את ימינה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בליכוד הציעו לימינה להיכנס לממשלה בתמורה לתיק החינוך, שככל הנראה צפוי להיות מופקד שוב בידיו של נפתלי בנט, ולתיק לענייני ירושלים שככל הנראה מיועד לבצלאל סמוטריץ'. עוד הציעו למפלגה שני סגני שרים עם אחריות על החטיבה להתיישבות ועל השירות הלאומי.

אלא שבימינה מסרבים לשמוע על ההצעה הזו, וכתוצאה מכך - חבריה צפויים להיעדר מההצבעה היום בכנסת על חקיקת הרוטציה, זו שצפויה לאפשר את הקמת הממשלה, עליה סוכם בין הליכוד וכחול לבן בהסכם שנחתם בשבוע שעבר. 

שקד, סמוטריץ' ופרץ לאחר תוצאות המדגמים
חברי ימינה ייכנסו בסוף לממשלה? | צילום: אהוד אמיתון/TPS

ייתכן שבמפלגה מעדיפים לחכות לדיון בבג"ץ בשבוע הבא, שאחריו יתברר האם בכלל ניתן להקים את ממשלת נתניהו-גנץ. במידה ובג"ץ יפסול את נתניהו, משמעות הדבר תהיה שישראל תלך שוב לבחירות - כך על פי ההבנות בהסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לכחול לבן. 

שר הבריאות יעקב ליצמן חולה בקורונה
מי יחליף את ליצמן במשרד הבריאות? | עיבוד: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

ובמקביל, עדיין לא ברור מי יכהן כשר הבריאות הבא בעיצומו של משבר הקורונה - זאת לאחר הודעתו של השר המכהן, יעקב ליצמן, על רצונו לעזוב את התפקיד. בליכוד הציעו לכחול לבן את תיק הבריאות - ומבקשים בתמורה לקבל שני תיקים בינוניים במקומו, אלא שבכחול לבן סברו שהמחיר צריך להיות שניים או שלושה תיקים קטנים.