העימות על הסגר: אמש (בין חמישי לשישי) דנו שרי הממשלה על בני ברק וירושלים - ובמהלך הדיון, שהסתיים ללא תוצאות ושיימשך מחר עם צאת השבת, התפתח עימות חריף ויוצא דופן בין ראש הממשלה נתניהו לשר הפנים דרעי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באותה ישיבה לילית, דרעי כמעט איבד את העשתונות, כעס וצעק ואמר שיש לו תחושה שיש "יד קלה על ההדק" בכל מה שקשור בטיפול המדינה באוכלוסייה החרדית. ראש הממשלה נתניהו התרגז על דבריו של שר הפנים, בן ברית פוליטי שלו, ואמר לו: אני מתקומם, מתרעם - מדובר רק בשיקולים עניינים ובריאותיים.

לאחר מכן ובסופו של דיון ארוך, התקבלה עמדתו של השר דרעי ומשרד הבריאות נשלח לאסוף נתונים נוספים שעל בסיסם יתקבלו ההחלטות - והישיבה הלילית הסתיימה. השר ליצמן, שהיה נוכח בדיון שעסק בבני ברק, ביקש מסיבותיו שלא להצביע, השר דרעי לעומתו כן הצביע.

משרד הבריאות דורש להטיל סגר על 15 שכונות בירושלים וכן להמשיך בסגר על בני ברק, שניים ממוקדי התחלואה הגדולים בישראל. בדיונים הליליים כבר התקבלה החלטה עקרונית, אבל במהלך היום נרשמו חילוקי דעות משמעותיים מאוד שהביאו לדחיית ההחלטה.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון התרעם היום על כך שלא קיבל לידיו מספיק נתונים על התחלואה בעירו. בעקבות הביקורת משרד הבריאות יגבש רשימת קריטריונים שמי שיעמוד בה של קצב התחלואה ושיעור החולים - תיכנס אוטומטית להסגר.