אביר קארה, העומד בראש "השולמנים", ארגון המאחד את העצמאיים בישראל, התייחס הבוקר (שלישי) בשיחה עם N12 לסקר שפורסם אתמול במהדורה המרכזית. "לא קמנו כדי לרוץ לכנסת אבל צריך להבין ששיפור מעמד העצמאיים ישפר את מעמדם של כל אזרחי ישראל", אמר קארה. הסקר שפורסם אתמול העניק 5 מנדטים למפלגת 'השולמנים', אם תקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בינתיים אנחנו לא מקימים מפלגה", אמר קארה בתחילת דבריו. "יש לנו הרבה דברים להתעסק בהם וגם אנחנו לא בתקופת בחירות. 5 מנדטים זה קצת מאכזב ומזכיר מפלגות כמו 'זהות' ועוד יש לנו עבודה קשה ורבה. אם היינו מקבלים 20 מנדטים התמונה הייתה שונה".

הפגנת העצמאיים על הגבלות הקורונה (צילום: החדשות 12)
מחאת העצמאיים | צילום: החדשות 12

מייסד התארגנות העצמאיים "השולמנים" טען כי "כי כל המפלגות מדברות על ביבי - כן או לא, כבר 15 שנה ואף אחת מהן לא מתעסקת בחברה הישראלית פנימה, בכלכלה ובחברה – שזה מה שבאמת חשוב". הוא הסביר שגם מפלגות שקמו עם אג'נדה חברתית נגררו ונסחפו לשיח של בעד או נגד נתניהו.

"לא קמנו כדי לרוץ לכנסת אבל אזרחי ישראל צריכים להבין ששיפור המעמד של העצמאיים ישפר את המעמד של כל האזרח בארץ אפילו יוריד את יוקר הדיור והמחייה", טען. "זו האמת וזה לא נאום בחירות, אני לא שם. באופן אישי אני לא מרגיש ראוי לייצג ציבור".

הפגנת העצמאיים על הגבלות הקורונה מול הכנסת (צילום: החדשות 12)
ההפגנה נגד הגבלות הקורונה | צילום: החדשות 12

"יש 30 אלף איש שחתמו שרוצים שאני אייצג אותם", אמר. "כשיהיה בחירות יהיה מה לדבר, אנחנו כוח פוליטי אדיר והכי חזק שיש היום במדינה אבל אנחנו לא בתקופת בחירות. אנחנו צריכים לשנות לפחות 40 או 50 שהממשלה הזו עשתה. רוצים לעסוק לא במה הממשלה עושה אלא לבטל דברים שעשתה. שיפסיקו להפריע לנו ויתנו לנו לעבוד בשקט". לסיום אמר: "עם ישראל עוד לא מוכן למשהו גדול שמתייחס לכלכלה ולחברה - כשהתלמיד יהיה מוכן המורה יופיע".

על רקע משבר הקורונה ומצוקת העצמאים, מפלגת העצמאיים מקבלת חמישה מנדטים בסקר שפורסם אתמול במהדורה. בסקר נשאלו האנשים למי היו מצביעים לו הבחירות היו נערכות היום והייתה מתמודדת בהן מפלגה כלכלית חדשה שתייצג את זכויות העצמאיים כמו 'השולמנים'. מהנתונים עולה כי מפלגה כזו הייתה נכנסת לכנסת וזוכה ב-5 מנדטים.