לאחר פרסום התיעוד אמש (ראשון) של העימות על זכות הדיבור בין ראש הממשלה נתניהו לשר הביטחון גנץ במהלך ישיבת הממשלה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס היום לאירוע בישיבת הסיעה ואמר: "לי נתניהו לא עשה זובור כי הוא לא יכל". בכחול לבן לא נשארו חייבים והשיבו ליו"ר האופוזיציה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפיד אמר את הדברים בתגובה על שאלות העיתונאים. יו"ר יש עתיד התייחס לתפקוד הממשלה הקיימת ואמר כי היא מזכירה לו את שלהי הממשלה שבה הוא ישב כשר האוצר - רק שלו נתניהו לא עשה זובורים כי הוא לא יכל, לדבריו. בכחול לבן השיבו לדברי לפיד בציוץ בטוויטר וכתבו: "הוא לא הספיק כי הוא פיטר אותך קודם".

בהמשך לפיד גם התייחס לתחקיר "עובדה" על חבר מפלגתו, מאיר כהן, וכינה אותו "לא תחקיר". לדבריו, כהן יכול להמשיך "בעבודתו הטובה", שכן, "אין מתלוננים, אין מתלוננות ואין חקירה". באשר למקרה שבו ח"כ עופר שלח צעק על עובדי ערוץ הכנסת במהלך ריאיון אמר לפיד כי המקרה כבר היה, ח"כ שלח התנצל ולכן אין מה להוסיף בנושא. 

נתניהו-גנץ: עימות מול המצלמה

העימות המדובר בין נתניהו לגנץ התרחש אתמול במהלך ישיבת הממשלה. לאחר שראש הממשלה סיים את דבריו לתקשורת, הצלמים והכתבים התבקשו לצאת מהחדר, כפי שקורה בדרך כלל. אולם אז התברר כי גנץ ביקש לדבר גם הוא בפני העיתונאים.

כשהבין שלא יקבל את זכות הדיבור, ניסה גנץ להפנות את תשומת לבו של נתניהו - שהסיט את מבטו הצידה. יו"ר כחול לבן פנה לאשר חיון, ראש הסגל של נתניהו והתבונן בו בכעס. חיון נראה אומר לנתניהו: "עכשיו הוא אמר לי את זה" (כשהוא מתייחס לרצונו של גנץ לדבר).

גנץ השיב: "מה זה עכשיו אמר לך את זה? אמרתי את זה לפני רבע שעה". לאחר מכן, נתניהו נשמע אומר לחיון: "שידבר אחר כך, לא עכשיו" (ככל הנראה, בפתח ישיבת קבינט הקורונה). גנץ השיב "לא לא, הבנתי, בסדר גמור". בהמשך נשמע נתניהו אומר לגנץ: "חשבתי שאתה רוצה לדבר בפתח ישיבת קבינט הקורונה".