חברת הכנסת ממפלגת העבודה מרב מיכאלי הגישה אמש (רביעי) הצעה לתיקון חוק-יסוד, על פיה נשיא המדינה יאסור מועמדות וכהונה לנאשם או למורשע בפלילים לתפקיד הנשיא. זאת, בהתאם להיערכות האופוזיציה להתמודדותו של נתניהו לנשיאות בעוד כשנה וחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מוסד נשיאות המדינה נועד, בין היתר, לייצג את ערכי הליבה של מדינת ישראל ולטפח ערכי מוסר בחברה וגאווה לאומית", אמרה חברת הכנסת מרב מיכאלי. "לאידאל זה אין כיום ביטוי בחוק היסוד, ועולה החשש כי בשל שיקולים פוליטיים ואחרים, תציע הכנסת מועמדים לנשיאות הרחוקים מרחק רב מערכי הליבה של מדינת ישראל ומוסד הנשיאות".

מיכאלי הוסיפה כי "המציאות מראה שבכנסות האחרונות הולכת ומתפוררת בקרב נבחרי ציבור ההבחנה בין מה מוסרי ללא מוסרי, בין מה אסור ומה מותר, בין מה ראוי ומה לא ראוי, כך שהיום יושבים בכנסת ישראל חברות וחברים שבאופן מודע מגבים מעשים של שחיתות ציבורית ופגיעה בשלטון החוק".

עוד נכתב בהצעת החוק: "אנו מחויבות ומחויבים, למען כבודה של מדינת ישראל ומוסד הנשיאות, לתקן את הלאקונה בחוקי המדינה ולמנוע מצב שבו מועמדים עם כתבי אישום מתמודדים על כהונת נשיא המדינה כבר בבחירות הבאות לנשיאות".