"נוכלים, אפסים!": ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) וח"כ אבי ניסנקורן כחול לבן התעמתו היום (חמישי) בחריפות במהלך דיון של הוועדה המסדרת של הכנסת בראשות האחרון. במשך דקות, שני חברי הכנסת, שרק לפני חודש היו שותפים פוליטיים ורצו בשלוש מערכות בחירות באותה מפלגה, תקפו זה את זה - עד שלוי התפרץ על הנוכחים והוצא מהדיון. כך זה נראה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חילופי הדברים הקשים בין השניים התקיימו בצל מרתון החקיקה היום בכנסת לקראת הקמת ממשלת נתניהו-גנץ. לוי וניסנקורן התעמתו על ההסכם הקואליציוני של הליכוד ושל כחול לבן, ועל החוק הנורבגי, שיאפשר למועמדים מטעם כחול לבן להיכנס במקומם של שרים שיתפטרו. את ההסכם בין שתי המפלגות כינה לוי "צחנה ובושה".

"טעיתי, לא הייתי צריך להיות ברשימה שלכם!"

ניסנקורן השיב ללוי כי "אני רוצה להגיד לך משהו, לא מכובד שאתה אפילו לא יודע מי היה ברשימה שלך" – ולוי התפרץ לדבריו: "בושה, מי שבגד בי – וההסכם הצחנה הזה, כנראה שאני טעיתי בכם ולא הייתי צריך להיות ברשימה שלכם!". ניסנקורן המשיך בדבריו ואמר כי "א', כדי להרגיע אותך, לא ירדנו מהחוק הנורבגי, קודם כל שתירגע", ולוי שוב התפרץ. "זה מה שמדווח! אתם תביאו אותו, אתם תביאו חוק מדלג אבי!", אמר בעודו אוחז בטלפון הנייד שלו.

ניסנקורן התעקש: "אנחנו מאמינים בחוק הזה, קודם כל שתירגע, ודבר שני, שתדע, אתה מכנה מישהו שאתה לא מכיר בכלל 'מזכירה', לך תלמד קצת קורות חיים אחר כך תדבר". לוי הרים את קולו וענה לו: "אני רואה אותה ברשימה - החוק הנורבגי המדלג יש לו כוונה להכניס אותה! חוק נורבגי מדלג לא היה פה מעולם! תתביישו לכם! זה ייפול בבג"ץ, תיזהרו, אני מזהיר אתכם, חבורה של נוכלים! אתם חבורה של נוכלים! אין לי מילה אחרת להגיד לכם – חבורה שכמוכם!".

לוי הוזהר שייצא מהדיון, אך גם כשהסדרנים התקרבו אליו הוא המשיך: "אתם אפסים! איזו חרפה אתם מביאים על הבית הזה! חרפה ובושה, גועל נפש!". ניסנקורן השיב: "בושה איך שאתה מדבר". "איך תסתכלו על המשפחות ועל הילדים שלכם? בושה וחרפה", סיכם לוי עם יציאתו – ופנה ישירות ליו"ר הוועדה: "אתה מוביל את זה, אבי ניסנקורן – בצורה הכי מגעילה שלך! תתבייש לך! אני בז לכם!".

גם אחרי כן העימות נמשך, ברשת. לוי צייץ בחשבון הטוויטר שלו תמונה של ח"כ מיקי זוהר, יו"ר סיעת הליכוד, לוחש על אוזנו של ניסנקורן בדיון שממנו הוצא, וכתב: "ככה נדבקים בנגיף השחיתות". זוהר השיב לו לאחר דקות: "מיקי, תפסיק לקנא". לוי סיכם בתגובה משלו: "מיקי, פיתחתי נוגדנים לשחיתות במשך 24 שנים במשטרה ולמדתי שאין מה לקנא במושחתים. בסוף הפשע לא משתלם".