הממשלה אישרה היום (חמישי) את המשך הטלת המגבלות על שני מוקדי התחלואה המרכזיים של הקורונה בישראל - ירושלים ובני ברק, כחלק מהדיונים על "אסטרטגיית היציאה" והקלת הסגר על הציבור. במהלך הדיונים התפתח ויכוח ער בין שר האוצר כחלון למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בנושא בני ברק - המנכ"ל הציע להקל את ההגבלות על העיר בטענה שהעירייה "פועלת בצורה ראויה" ומנגד, טען שר האוצר שהנתונים לא תומכים במהלך. גורמים בכירים: ליצמן דוחף לבצע את ההקלות על העיר כי הרבנים מפעילים עליו לחץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד הבריאות, בתמיכת המנכ"ל משה בר סימן טוב, ביקשו להקל על הסגר שהוטל על בני ברק בטענה כי העירייה פועלת כראוי. השר כחלון התרעם על הבקשה ואמר שהיא לא מסתמכת על נתונים חדשים שמציגים ירידה במספר הנדבקים ומצדיקים את ההקלות.

שר הבריאות יעקב ליצמן בהצהרה (צילום: N12)
נתון ללחץ רבנים? שר הבריאות ליצמן | צילום: N12

כחלון פנה לבר סימן טוב: "בואו נפתח את כל המדינה, למה רק את בני ברק?"

בר סימן טוב: "עיריית בני ברק מתפקדת בצורה יעילה וראויה"

כחלון: "אבל מה הנתונים? על סמך מה? אנחנו לוקחים פה הימור"

בר סימן טוב: "זה לא הימור, הם פועלים נכון וצריך לבוא לקראתם"

אל הביקורת של שר האוצר כלפי משרד הבריאות הצטרף גם שר הביטחון נפתלי בנט. שניהם הקשו והמשיכו להתווכח, אך לבסוף הם ויתרו והוחלט שמקלים את הסגר על העיר. החשש של גורמים באוצר הוא שההקלה בסגר על בני ברק תביא לכך שלא יתאפשר לבסוף להקל על שאר המשק ועל ערים אחרות.

יצליחו לפתור את המשבר? כחלון ובנט (צילום: הלל מאיר/TPS)
שר האוצר התרעם את הבקשה, כחלון ובנט | צילום: הלל מאיר/TPS

גורמים בכירים ששוחחו עם N12 טענו שהשר ליצמן דחף להקל את הסגר על בני ברק, ללא נתונים המגבים את ההחלטה, בגלל לחצים שהוא נתון להם מהציבור שלו ומהרבנים בעיר. לטענתם, רק בשבוע שעבר המנכ"ל בר סימן טוב אמר שהשיקולים להטלת סגר הסתמכו על נתונים, ועכשיו מבקשים להכניס שיקול חדש - "השתדלות" של עיריית בני ברק.