הח"כים שמנעו הקמת ממשלה צרה מימין ומשמאל: חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר, שנכנסו לממשלת נתניהו-גנץ, חשפו בריאיון מה הציע להם ראש הממשלה כדי שייכנסו לממשלת ימין צרה - וגם סיפרו על הביקורות: "אנשים שחלום חייהם היה לראות את נתניהו יוצא מבלפור - לא יכול להגיד שהיה לי קל לשבור את החלום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האוזר סיפר על שיחת הצעקות עם משה (בוגי) יעלון, ראש רשימת תל"ם: "אמרתי לו 'ללכת עכשיו לממשלת מיעוט עם בל"ד, זה כמו לכבוש את רוסיה בחורף''". עוד הסבירו השניים: "מה שקורה כאן זה הסכם של פשרות. לראשונה מזה למעלה מעשור יש מתווה שמסיים את תקופת נתניהו".

במהלך הריאיון הנדל חשף כי לפני בחירות 2020 הוא קיבל הצעות מפתות ביותר כדי להיכנס לממשלה צרה בראשות נתניהו: "כל מי שאתה רוצה הגיע אלינו עם כל הצעה שאתה רוצה, איזה תפקיד שר שאתה יכול להעלות על דעתך.  כל תפקיד שר - משר חוץ, ביטחון פנים ומשפטים, כל תפקיד שאנחנו היינו יכולים להעלות על דעתנו".

"אנחנו בחרנו במודע ללכת לממשלת אחדות שבה בני גנץ יהיה ראש ממשלה בסופו של דבר", הוסיף הנדל. "אנחנו מאמינים בזה. מה שאמרתי על כחול לבן - אני מאמין בזה, אני מאמין שזה הדבר היחיד שיכול לרפא את החברה הישראלית. אני חושש ממלחמת אחים, לא משום דבר אחר". הנדל עוד אמר כי הקשיים גרמו לכך שהתקופה האחרונה הייתה "יותר קשוחה ממסלול בשייטת".

"הסיפור של גודלה של הממשלה, בפרט במשבר כלכלי עמוק, אין ספק שהוא דוקר את העין", אמר האוזר בנוגע לביקורת על הממשלה המנופחת. "ממשלת אחדות עולה כסף, אך שווה זהב. ואם אני עושה את המספרים: 50, 70, 80 מיליון שקל, שזה המון, אבל בחירות רביעיות זה 5 מיליארד שקלים".