במפלגת כחול לבן מעלים הילוך ושוקלים צעדים שונים במטרה להגביר את הלחץ על הליכוד ונתניהו - בין השאר שוקלים במפלגה את בחירת חברי הוועדה למינוי שופטים עוד לפני הבחירות. במקביל יאפשרו בכחול לבן את קידום חוקי נתניהו בכנסת. מנגד, בליכוד יושבים אנשי צוות המשא ומתן עם נתניהו לדון בפרטי ההסכם שהתגבש. בתוך כך, השיחות בין הצדדים התחדשו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד מיהרה להגיב על ההצעה שעלתה להקדים את מינוי נציגי הכנסת בוועדה למינוי השופטים וכתבה: "יש רוב למחנה הלאומי בכנסת ישראל, אם יהיו בחירות לוועדה לבחירות שופטים אפשר בהחלט לבחור שני נציגים מהימין". 

יו"ר כחול לבן בני גנץ (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90)
גנץ: "אנחנו לקראת חתימה" | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

מוקדם יותר, אמרו גורמים בכחול לבן כי מבחינתם ההסכם הקואליציוני מוכן וכי "נתניהו צריך להחליט אם הוא חותם". אתמול אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ בשיחות עם סביבתו הקרובה כי הושגה התקדמות משמעותית לקראת הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד, וכי מדובר בפריצת דרך לקראת חתימה.

נתניהו במסיבת עיתונאים (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
נתניהו: "ממשיך במאמצים להקמת ממשלת חירום" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90
ראש הממשלה נתניהו התייחס למשא ומתן להקמת ממשלת אחדות בהצהרה שנשא אמש והכריז: "אני ממשיך במאמצים להקמת ממשלת חירום לאומית שהמדינה זקוקה לה. אין מי שרוצה בזה יותר ממני. ראיתי את נגיף הקורונה דוהר אלינו ואני יודע שהוא לא יעזוב אותנו בקרוב. לכן צריך ממשלה רחבה ויציבה ואני עובד סביב השעון כדי להילחם בקורונה ואני רואה בממשלת חירום חלק הכרחי לניצחון במלחמה הזאת. זאת הסיבה שהסכמתי לבקש עם גנץ את הארכת המנדט שלו. כל השאר זה ספין".