יו"ר גשר אורלי לוי התראיינה הערב (שני) למהדורה המרכזית והתייחסה להחלטתה לפרק את השותפות עם מפלגת העבודה-מרצ ועל תמיכתה ברה"מ נתניהו: "ההחלטה הזאת יצאה ממקום נקי לחלוטין לפי העקרונות שלי - החיבור עם העבודה היה חיבור חברתי-כלכלי נטו".

על הסתירה בין דבריה קודם הבחירות שלא תתפתה להיכנס לממשלה בראשות נתניהו, אמרה ח"כ לוי: "ראשית יש לזכור שדברים השתנו, בין אם זה ברמה הפוליטית ובין אם ברמה העולמית - ההשפעה של הקורונה על המשק והסיכון הבריאותי. כשאני ניהלתי מערכת בחירות, בין אם גשר ובין עם מפלגות אחרות, אצלי בניגוד לאחרים לא היה קמפיין של 'רק לא ביבי'".

בהמשך ציינה יו"ר גשר: "אנשים מאמינים בדרך שלי ואני קיבלתי את ההחלטות שלי בכל רגע נתון בקריירה הפוליטית שלי מתוך שיקול ציבורי. הרי אם הייתי רוצה לדאוג לאורלי לוי, הרי בממשלת מיעוט שנתמכת ע"י יזבק ובל"ד הייתי מקבלת כל תפקיד שאני ארצה, הייתי הופכת להיות שרה בכירה".

על החלטתה לתמוך בנתניהו, אמרה לוי: "אני חוזרת ואומרת שהשתנה המצב הפוליטי, המצב הבריאותי, יש קורונה, יש מצב חירום במשק. את שאלת את כל השאלות האלה את בני גנץ, את גבי אשכנזי, עמיר פרץ ואת איציק שמולי? אני באתי לקדם את הנושאים שבגללם נכנסתי לפוליטיקה. אכפת לי מילדים בסיכון, ממערכת הבריאות, מאוכלוסיות שקורסות תחת הנטל בשגרה יומיומית, וקל וחומר עכשיו".

על הסתירה בין עמדותיה המדיניות לבין החיבור שלה עם מפלגת העבודה ומרצ, השיבה לוי: "גם בחיבור עם העבודה או בחיבור המשולש, גשר הייתה עצמאית בכל הנושאים המדיניים, הביטחוניים והלאומיים. אף פעם לא ניסיתי להסתיר את עמדותיי המדיניות - החיבורים היו חיבורים כלכליים".

"כל החיבור היה עם מפלגת העבודה. אני הצלתי אולי את העבודה ואת מרצ. כשהגעתי לעבודה היו סקרים שהביאו לה שניים וחצי מנדטים. אני לא הייתי מעוניינת בחיבור הזה. כשעמיר פרץ הגיע אליי יום אחרי יום, הוא הבטיח לי שהחיבור יהיה נטו חברתי-כלכלי".

עוד התייחסה לוי לאפשרות שהייתה קמה ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ: "אנחנו במצב לא נורמלי, לא פשוט. כאשר אנחנו רואים את כל השחקנים הפוליטיים שפעם מפרים הבטחה כזו ופעם הבטחה אחרת - יש הבטחה אחת שהם הפרו אותה וידעתי שאם אני לא אעמוד בפרץ אז תקום פה ממשלה שנשענת על הקול של יזבק ובל"ד".

"אולי במעשה שלי שעצרתי את הטירוף של הממשלה ההזויה שהייתה קמה על כרעי התרנוגלת, שבכל רגע נתון יוכלו הרשימה המשותפת עם בל"ד לבוא ולהפיל ממשלה, לאיים על הגנרלים שיהיו זקוקים לאצבע שלהם".