השעון למועד השבעת הממשלה מתקתק, ומי מאנשי הליכוד שעדיין לא קיבלו תפקיד ממתינים במתח: ראש הממשלה נתניהו המשיך היום (שישי) להיפגש עם חברי מפלגתו והודיע להם על התפקידים שהוא מעוניין שימלאו בממשלת החילופים. בתוך כך, יו"ר הכנסת בני גנץ והשר יריב לוין שיחליפו בתפקיד, הגישו שוב מכתבי התפטרות - במטרה לאפשר את השבעת הממשלה ביום ראשון בצהריים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש הממשלה הודיע שבכיר מפלגתו, השר ישראל כ"ץ, ימונה לתפקיד שר האוצר בממשלה הבאה. כ"ץ הוא בכיר הליכוד היחיד, למעשה, שמקבל תפקיד משמעותי ומרכזי בממשלה הבאה - לצד מירי רגב, שצפויה לכהן כשרת התחבורה בחלק הראשון של כהונת הממשלה - ולאחר מכן תעבור למשרד החוץ. 

ישראל כץ (צילום: פלאש 90)
שר האוצר הבא. ישראל כ"ץ | צילום: פלאש 90

"אני שמח לבשר כי השר ישראל כ״ץ נענה לבקשתי לכהן בתפקיד שר האוצר הבא של מדינת ישראל", הודיע נתניהו. "עומדים לפנינו אתגרים רבים בעקבות משבר הקורונה ואני סמוך ובטוח כי השר כ״ץ הוא המתאים לתפקיד זה. השר כ״ץ עשה עבודה מצוינת בכל תפקידיו ובראשם שר התחבורה, במסגרתו היה לשותף נאמן לפתיחת השמיים, לחיבור הפריפריה למרכז ולהזנקת מדינת ישראל בתחבורה ובתשתיות. יחד נוביל את כלכלת ישראל קדימה". 

״שנים רבות אני פועל למען מדינת ישראל ואזרחיה. בעבודה משותפת עם ראש הממשלה שינינו את פני המדינה", אמר השר כ"ץ. "בשעה זו, בה אנו מתמודדים עם השלכות משבר הקורונה, אני מקבל על עצמי את תיק האוצר ומתחייב להוביל את כלכלת ישראל בצורה מקצועית, אחראית, שקולה ובטוחה. יחד נצא מהמשבר מחוזקים ועם כלכלה חזקה ויציבה. אני מודה לראש הממשלה על האמון ועל כך שבחר בי בעת הזו להוביל את כלכלת ישראל״. 

ברקת נלחם לקבל את תיק החינוך, ומי עדיין לא קיבלו תיק? 

משמעות ההודעה הרשמית על מינויו של ישראל כ"ץ היא שבקרוב צפויה לצאת הודעה גם בנוגע לבכיר נוסף במפלגה, ניר ברקת, שנלחם לקבל לידיו את אחד התיקים הבכירים שנותרו פנויים - תיק החינוך, שהיה מיועד בתחילה לימינה - אלא שנראה שפניה של המפלגה לאופוזיציה. 

בנימין נתניהו וניר ברקת (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90)
ייצא מרוצה? נתניהו וברקת | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90

מוקדם יותר היום, הודיע נתניהו כי החליט למנות את ח"כ דודי אמסלם לשר המקשר בין הממשלה לכנסת. אמסלם, שנמצא במקום ה-18 ברשימת הליכוד, יופקד בין היתר על מטה מיזם ישראל דיגיטלית, רשות התקשוב, מערך הסייבר, רשות החברות ונציבות שירות המדינה. 

בעקבות המינוי פרסם ראש הממשלה נתניהו: "אני מברך את השר דודי אמסלם שנענה לבקשתי, השר אמסלם יסייע לי בשמירה על יציבות עבודת הממשלה אל מול עבודת הכנסת בתקופה מאתגרת וחשובה זו כפי שהוכיח עושה זאת בעבר בתפקידו כיושב ראש הקואליציה".

נתניהו ואמסלם (ארכיון) (צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות)
אמסלם: "מודה לרה"מ על האמון" | צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות

השר דודי אמסלם הודה לראש הממשלה על המינוי: "אני גאה להיות, בשעה מורכבת זו - השר שיקשר בין הכנסת לממשלה, להוביל יוזמות ופעולות של הממשלה והכנסת למען רווחתם של אזרחי ישראל, שמשוועים לבשורות טובות בעת הזו. אני נכנס לתפקידי החדש בחרדת קודש, ומבטיח למלא אותו בנאמנות ובחדוה, להמשיך לשרת בגאון את אזרחי ישראל, ולעבוד עבורכם יומם ולילה, כהרגלי בקודש".

מוקדם יותר היום נפגש נתניהו גם עם השרים אלי כהן וגילה גמליאל שטרם ברור איזה תפקיד ימלאו בממשלה הבאה.