לאחר שבועות שבהם לא התראיין, ח"כ עמיר פרץ התארח הערב (חמישי) בחמש עם דפנה ליאל ואמר כי הוא שלם עם ההחלטה להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ. לדבריו, עצם העובדה שנקבע בהסכם הקואליציוני כי נתניהו יסיים את כהונתו בעוד שנה וחצי היא הישג: "רק לא ביבי זאת בהחלט התחייבות ערכית מאוד מאוד משמעותית, לעולם לא נקבע בקווי יסוד תאריך שבו ראש ממשלה הולך לסיים את תפקידו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו - מפלגת העבודה ובני גנץ - החלטנו על הליכה אסטרטגית משותפת לפני הבחירות האחרונות במרץ והיא מוכיחה את עצמה, כי בואי נאמר את האמת - מי נמצא היום בחוסן לישראל? זו ממשלה שרוב החברים ב'חוסן' הם חברים שחיו ונמצאים בתפיסת עולם דומה לשלי, ואני חושב שבאופוזיציה יש היום פחות כוחות כאלה, ואם יש לנו הזדמנות לבנות ולחזק את מדינת הרווחה - דווקא בתקופה הזאת של משבר כל כך עמוק במשק, אני יכול לשבת מנגד?".

"הממשלה הזאת הייתה צריכה סמן שמאלי"

כשנשאל על איזו השפעה תהיה לעבודה בממשלה - בצל קידום סיפוח יהודה ושומרון ביולי, כפי שנקבע בהסכם הקואליציוני - אמר: "קודם כל, אם יש ממשלה שהייתה זקוקה לסמן שמאלי בממשלה - זו הממשלה הזאת. וכפי שהיו כוחות בממשלה הזאת שיסחבו כמה שיותר לסיפוח יותר גורף ללא הסכמה וללא הידברות, אנחנו נהיה המחנה שיעשה הכול כדי לא לאפשר זאת, נדרוש הידברות ובדיקה של כל פרט ופרט ואני יודע לעשות זאת וצריך שיהיה קול כזה, מוכרח שיהיה קול כזה שעומד מנגד כי אז אולי תהיה תוצאה מאוזנת".

"אני מאמין שלא נאפשר סיפוח שיפגע ביציבות האזורית ושיפגע בהסכמי השלום עם ירדן ומצרים ובהסכמים מדיניים אחרים, זאת נוסחה שקבענו תוך כדי התהליך", הוסיף. כשנשאל אם הריצה עם כחול לבן מהווה את סופה של העבודה, השיב היו"ר פרץ: "בדיוק ההפך, אני חושב שהיום, בעידן של מפה פוליטית משתנה, אסור להתעלם מכך. אני לא חושב שהיום יש אופוזיציה קוהרנטית, ללפיד ולליברמן יש את העמדות שלו. יש קווי יסוד שמתגבשים בינינו לבין כחול לבן שאותו אנחנו מתכוונים להגיש לכחול לבן בשלב השני של הקמת הממשלה, כי השלב הראשון הוא ממשלת החירום".

אורלי לוי אבקסיס (ינואר 2020)
פרץ על לוי: "לא אכנס לחשבונות האישיים שלה" | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

יש עתיד-תל"ם: "כשגילחת את השפם כנראה גילחת גם את הערכים"

פרץ סרב לגנות את יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי, שפירקה את החיבור בין העבודה והצטרפה גם היא לממשלה. "אני לא מתכוון להתייחס לנושאים אישיים", אמר. "אני מרגיש שהרעיון לנסות ולחפש לשבור את החומות בין כול הקהילות השונות הוא רעיון נכון. אני חושב שהכיוון הוא נכון, הוא לא הצליח פרסונלית אבל זה לא אומר שאני אוותר על הרעיון הזה, ההפך. אני לא אעשה את החשבונות האישיים שלה ולא אגרר למתקפות שיש עליה בתוך הבית, אני מכבד אנשים שמקבלים עמדה. בסוף הציבור צריך להחליט כיצד הוא שופט אותם".

מיש עתיד-תל"ם נמסר בתגובה לריאיון כי "מדינת ישראל לא צריכה ממשלה של 36 שרים על חשבון הציבור שבראשה עומד נאשם בשלושה כתבי אישום. כנראה שכשגילחת את השפם, גילחת באותה הזדמנות גם את הערכים שלך".