הכנסת ה-23, שהושבעה לאחרונה, צפויה לכלול שינוי פרסונלי נוסף. מנכ"ל הכנסת המכהן, אלברט סחרוביץ', יעזוב את תפקידו - והיום (ראשון) הודיע יו"ר הכנסת יריב לוין על בחירת המחליף. לפי ההודעה, סמי בקלש בן ה-60 יתמנה לתפקיד, אם ועדת הכספים תאשר את המהלך. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי לוין, "מר סמי בקלש מביא עימו ניסיון ניהולי רב מימדים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. סמי הוא איש עשיה אשר מביא איתו ידע עצום בניהול כוח אדם ובניהול תקציבים, לצד היכרות מעמיקה עם אופן עבודת המגזר הציבורי. אני מלא הערכה ותודה לסמי על שהסכים להתפנות מעיסוקיו הרבים ולהיענות לאתגר הגדול הכרוך בניהול הכנסת, ואני משוכנע שיכולותיו וניסיונו העשיר יתרמו תרומה גדולה לעבודת הכנסת". 

בקלש, נשוי לסמדר ואב לשלושה, נולד באורגוואי. על פי הודעת לוין, בקלש הוא "בעל ניסיון ניהולי ארוך שנים בשורה ארוכה של גופים גדולים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי". בקלש הוא רואה חשבון מוסמך בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, וגם תואר ראשון במנהל עסקים-מימון מאוניברסיטת בר אילן. 

אלברט סחרוביץ' (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
המנכ"ל היוצא. סחרוביץ' | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

בין היתר עבד בתפקידים בכירים במועצה להסדר ההימורים בספורט, בתשלובת הארגז, במפעלי פרג ואף שימש כמנכ"ל קבוצת שלהב אחזקות בע"מ. עוד כיהן כיו"ר בחברת איילון פיננסים, דירקטור בסלקום ועוד. כמו כן שימש כחבר מועצת הנפט במשרד האנרגיה, נציג ציבור בוועדות בבית המשפט המחוזי ת״א ובבית משפט השלום ונציג ציבור בעיריית רעננה.

בעשר השנים האחרונות עמד בראש חברת "בקלש ייעוץ והשקעות", שעוסקת בייעוץ ובשיפור תהליכי ניהול ממשל תאגידי.

מנכ"ל הכנסת היוצא, אלברט סחרוביץ', מסר: "לאחר קדנציה גדושה בת ארבע שנים, תחת שלושה יושבי-ראש כנסת, אני מסיים את פרק שליחותי הציבורית כמנכ"ל הכנסת בתחושות של גאווה וסיפוק גדולים נוכח שורת התהליכים וההישגים שביוזמתם ובהובלתם הייתי שותף". סחרוביץ' התפאר בהישגים בתחום הנגישות והשקיפות "אשר זיכו את הכנסת בפרסים ציבוריים ולהכרה בינלאומית בתקופת כהונתי ועל כך גאוותי".

לוין: לא היה שר משפטים זמני (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
יו"ר הכנסת יריב לוין | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

"ברצוני להודות ליו"ר הכנסת לשעבר, יולי אדלשטיין, על האמון, הגיבוי ועל הזכות הגדולה לשרת את הציבור תוך הטבעת חותם של ממש על חייה הדמוקרטיים של ישראל בהווה ובעתיד", הוסיף. סחרוביץ', שכיהן גם תחת גנץ ולוין לזמן קצר, הודה גם "לשותפיי לדרך ולהישגים - עובדי הכנסת שהם מהמיומנים ומהמסורים שיש בשירות הציבורי". עוד ביקש "לאחל לידידי, יו"ר הכנסת יריב לוין ולמנכ"ל הכנסת הנכנס מר סמי בקלש הצלחה גדולה במימוש יעדיהם לטובת הדמוקרטיה הישראלית וביסוס מעמדה של כנסת ישראל".

יו"ר הכנסת לוין מסר: "אני מבקש להודות למנכ״ל היוצא, מר אלברט סחרוביץ', על האופן המקצועי בו ניהל את הכנסת ועל הישגים יוצאי דופן אשר תרמו תרומה חשובה לעבודת הכנסת ולשקיפות פעולתה. עשייתו של אלברט הבטיחה את תפקודה הרציף של הכנסת במהלך תקופת כהונתה, ועבודת התכנון המקיפה שיזם במהלך כהונתו, תשפיע באופן משמעותי גם על עתיד העבודה בכנסת. אני מאחל לאלברט הצלחה בהמשך דרכו ומשוכנע כי יגיע להישגים רבים בכל תפקיד אשר ימלא".