במהלך קמפיין הבחירות הציב נתניהו את ח"כ ניר ברקת בקדמת הקמפיין, וגם הכריז עליו כשר האוצר הבא של ישראל. השבוע, כשהגיע רגע האמת, מישהו אחר זכה בתפקיד הבכיר. ואם לא די בכך, - ברקת מצא את עצמו מחוץ לממשלה ונשאר חבר כנסת מן המניין. "זו בהחלט הייתה אופציה – אני ידעתי שיש לי כמה חלופות", אמר ברקת בריאיון הערב (חמישי) למהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אם ראש הממשלה יחליט, כפי שביקש ממני להיות שר אוצר, בשמחה אקח את התפקיד, או לחליפין תיק בכיר אחר", ציין ברקת. "שוחחתי איתו על חלופות אחרות גם - אבל היה לי ברור שתפקיד זוטר אני לא רוצה לקחת. במקום תיק זוטר עדיף לי לשבת כחבר כנסת מן המניין".

ישראל כ
במקומו של ברקת: ישראל כ"ץ קיבל לידיו את תיק האוצר | צילום: משרד האוצר

ברקת אמנם נזהר שלא לפגוע בכבודו של נתניהו ובכבודם של חבריו לליכוד, אך מדבריו ניתן ללמוד מה הוא חושב על הממשלה המנופחת שקמה: "לא נוח לי עם זה, אני לא חושב שזה דבר נכון. אני חושב שהדבר הנכון, אם כבר עושים ממשלת אחדות, אז שעוד אנשים יוותרו ויהיו פחות תיקים ונוכל לנהל טוב יותר את המדינה, את הממשלה, אבל אני חלק מקואליציה, אני השלמתי עם זה, ואני אעשה את מה שאני יכול לעשות מספסלי הח"כיות".

"אני חושב שהיחסים שלי עם ראש הממשלה הם טובים מאוד", תיאר ברקת. "אנחנו נמשיך לעבוד ביחד, סיכמנו על פגישה חודשית מעכשיו והלאה, ואין לי ספק שהוא אוהב לשמוע את הרעיונות שלי".

למרות אי-מינויו לתפקיד בכיר, ברקת ממשיך לשבח את נתניהו ולא שומר טינה. "אני מסתכל על העבודה שעושה ראש הממשלה, הוא בהחלט הבן אדם הכי מתאים להמשיך להוביל את המדינה. ובאותה מידה שאני יודע לתמוך בראש הממשלה, ואני אעשה את זה עד שהוא יחליט לפרוש".

ניר ברקת, ארכיון
ברקת: "אקבל את אמון הציבור להוביל את המדינה כראש הממשלה" | צילום: קובי ריכטר /TPS ‎

בפריימריז בליכוד הוא הצליח להתברג במקום השמיני, וכעת ברקת לא חושש לכוון גבוה ולסמן את עצמו כיורשו של נתניהו, אחרי שיפרוש:  "אני אדע יום אחרי זה להתייצב, להתמודד ולנצח, גם בתוך הליכוד, וגם בסופו של דבר, בעזרת השם, אם אני אקבל את אמון הציבור גם להוביל את המדינה כראש ממשלה".

ברקת נחשב לפוליטיקאי העשיר בישראל. רק השבוע, כשחבריו עמדו בתור לקבל תיקים מנתניהו, הוא התעשר בעוד עשרות מיליוני שקלים ממכירת אפליקציית "מוביט" לאינטל. "קודם כל, אני גאה בכך שאני עובד בשקל לשנה ואני לא זקוק לטובה של אף אחד", הדגיש ברקת. "אני חושב שזה יתרון ענק לכל מי שנכנס לפוליטיקה בישראל".

על תפקודו של משרד האוצר במשבר הקורונה, אמר: "לצערי הרב האוצר לא מבין את התפקיד שלו. הוא שומר על הקופה כמו... קוראים לזה בשפת ההיי-טק "סופרי עדשים", כאילו הכסף זה הדבר הכי חשוב ובוא נשמור עליו. במקום להבין שסיוע לעסקים, שלא יתמוטטו עסקים, שיהיה לאן לחזור, שקצב היציאה מהמשבר יהיה טוב - שם צריך להשקיע, כמו בכל המקומות בעולם". בהמשך הוסיף: "היום הפקידות באוצר מאוד דומיננטית - צריך לפרק אותם ולבנות את האוצר מחדש".