בריאיון לקרן מרציאנו באולפן חדשות 12 אמר שר הבריאות היוצא כי עזיבת את משרד הבריאות נובעת מהשיפור במאמצי בלימת התפרצות נגיף הקורונה. "כל זמן שהקורונה הייתה בעיצומה לא חשבתי לעזוב – לא עוזבים ספינה שמיטלטלת", הסביר. "כשאני רואה יום יום שהקורונה משתפרת, שפותחים חנויות ועושים כל מיני דברים, חשבתי: 'זה הזמן'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד ציין כי חשש שהדבר יצבע את כהונתו באור בעייתי: "אם הייתי פורש קודם, היו אומרים שהדיחו אותי. עכשיו כולם יסכימו שאני יכול לעזוב". לדבריו, "ארבע שנים הייתי בקדנציה ראשונה, הייתה לי הפסקה שנה וחצי ומאז אני עוד חמש שנים. תשע שנים זה הרבה זמן".

ליצמן התייחס גם לעובדה שהוא עצמו נדבק בקורונה, והעיד כי סבל מתסמינים קלים בלבד: "השתעלתי קצת, מעבר לכך לא היה לי חום". לדבריו, עשה בדיקה רק כי אשתו חשה ברע: "היא אמרה שיש לה חום, אז באתי מהמשרד הביתה ובאותה הזדמנות ביקשתי שיבדקו גם אותי – ומסתבר ששנינו נדבקנו". עם זאת, הוא מתעקש כי מילא את כל נהלי הבטיחות: "לא שיקרתי, אני נוהג לפי הנהלים".

בסיכום כהונתו, ליצמן הביע שביעות רצון מתפקודו כשר הבריאות. "עשיתי במשרד הזה מה שאף שר לא עשה: טיפולי שיניים בחינם עד גיל 18, רפורמה בסיעוד ובבריאות הנפש, טיפולי שיניים לקשישים, סימון המזון", התגאה.

בריאיון הסביר ליצמן כי העניין שלו במשרד השיכון למעשה אינו חדש. "בשנתיים האחרונות ראיתי הרבה לחץ ברחוב, שאולי אני צריך ללכת למשרד השיכון כדי לעזור לזוגות צעירים", אמר.