פרסום ראשון: הממשלה שתקום ביום חמישי הקרוב צפויה לכלול 36 שרים ולא 32 כפי שסוכם תחילה, זאת למרות ההחלטה "לנפח" את הממשלה עוד יותר רק אחרי תקופת הקורונה - כך נודע ל-N12. על פי המתווה המקורי, בממשלה היו אמורים לכהן 32 שרים, כולל נתניהו וגנץ, ובתום משבר הקורונה - הממשלה אמורה הייתה להתרחב בארבעה שרים נוספים: שניים מהליכוד ושניים מכחול לבן, חלקם ללא תיק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נתניהו העביר בימים האחרונים את הבקשה בנושא לגנץ, כדי להקל על מצוקת התיקים בליכוד, שצפוי להסכים לה. השינוי הפתאומי עשוי להצביע על פתח להצטרפות של ימינה לממשלה, למרות ההצהרות אתמול על הכוונה של המפלגה ללכת לאופוזיציה – שכן בשלב זה נותרו ארבעה תפקידי שר ללא איוש. בכחול לבן שוקלים את הבקשה של נתניהו, ויחליטו בהמשך אם להיענות לה. בליכוד מסרבים להתייחס לנושא. 

המאבק בליכוד על התיקים: מה יקבלו ארדן, אדלשטיין ורגב? 

בתוך כך, בליכוד ישנו מאבק רציני על חלוקת התיקים: רבים מהשרים הנוכחיים מעוניינים לשדרג את מעמדם, אולם מספר התיקים הקטן יוצר חיכוכים רבים. כך, למשל, לארדן ולאדלשטיין הוצעו תיקי התחבורה והחינוך בהתאמה - אולם אם ימינה תבחר בסופו של דבר כן להיכנס לממשלה, לא ניתן יהיה למנותם לתיקים אלה. לארדן הוצעה גם האפשרות לכהן כשגריר בכיר, באו"ם או בוושינגטון. הוא עצמו נוטה לתיק התחבורה, אולם חושש שימינה אכן תצטרף לקואליציה - והוא ייצא קירח מכאן ומכאן. 

אדלשטיין, מצדו, איים כי אם לא יקבל את תפקיד יו"ר הכנסת יכהן כח"כ מהמניין, ויסרב לתפקיד שר. איום דומה השמיעה השרה מירי רגב, שהודיעה כי אם לא תקבל את התיק לביטחון פנים, תכהן כחברת כנסת מהמניין. עם זאת, היא צפויה להיענות בחיוב גם להצעות לתיקים בכירים אחרים. גם השר אוחנה ישמח לקבל את תיק התחבורה או החינוך. משכך, ישנו לחץ מסוים על ארדן לקבל את אפשרות השגרירות, כדי שניתן יהיה לחלק את תיקי החינוך, התחבורה וביטחון הפנים בין אדלשטיין, אוחנה ורגב.