האם ומתי נראה ממשלת אחדות? רגע לפני כניסת השבת עדכן יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, על המו"מ עם הליכוד. גנץ בישר לעוקביו על התקדמות במשא ומתן, והדגיש את עמידתו על נושאי החוק ושלטון החוק. "יחד עם זאת, ישנם מספר נושאים מהותיים וקריטיים שנמצאים בדיונים", הדגיש. ראש הממשלה נתניהו שוחח היום עם יו"ר ימינה נפתלי בנט, על רקע המשבר בשיחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נוכח גודל השעה, ברור לכולנו שאין אלטרנטיבה אחרת לאף אחד מהצדדים ולמדינת ישראל דרושה ממשלה", כתב גנץ - שהמנדט שלו להרכבת ממשלה יסתיים ביום שני בחול המועד, בעוד 10 ימים. "נכון להיום, ניתן לומר שהגענו להסכמות ברוב הנושאים שיבטיחו בראש ובראשונה את שמירת החוק ושלטון החוק".

עוד ציין: "רוב הדברים הבשילו לכדי סיכום ואני יכול להבטיח לכם שלא יהיה אדם אחד במדינה שלא ירגיש את השינוי לאחר שניכנס לממשלה. מאז קבלת המנדט אני עוסק בדבר אחד - הקמת ממשלת חירום לאומית שתילחם בקורונה, תשמור על הדמוקרטיה בישראל, תסייע לכלכלה בדגש על העצמאים והמפוטרים ותוציא את ישראל לדרך חדשה ומאוחדת".

"ספין של נתניהו". גנץ ואשכנזי במליאה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90‎, חדשות)
צילום: הדס פרוש, פלאש 90‎, חדשות

לדבריו, "כולם מבינים שרק ממשלת חירום לאומית תציל את ישראל ותוציא אותה מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר בכוחות מאוחדים על נגיף הקורונה. בימים אלו, עלינו להיכנס תחת האלונקה הלאומית ולהילחם בקורונה תוך עין פקוחה לאתגרי הביטחון השוטפים".

"אני יודע שכמה ימים לפני ליל הסדר ישנה תחושה של חוסר ודאות", ציין, "אבל אני יכול להבטיח לכם שאני עושה את הכול אבל הכול כדי שנקבל פה ממשלה טובה ויציבה, במקום בחירות רביעיות שיעלו מיליארדי שקלים שפשוט אין למדינה להוציא. לא נוותר על עקרונותינו, אבל נעשה הכל כדי שזה יקרה לטובה ובמהרה - כי עת צרה היא לישראל".

עוד כתב גנץ: "המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית נמצא בעיצומו וטרם הבשיל, כי אנחנו מנסים לעשות הכי טוב שאפשר למען המדינה ובשבילכם-אזרחי ישראל".

נתניהו שוחח עם בנט: רוצים ללכת יחד, חלוקים על התנאים

עוד לפני כניסת השבת שוחחו ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט, על רקע המשבר בשיחות וחילופי ההאשמות. השניים סיכמו שהם רוצים ללכת יחד אך יש מחלוקת על התנאים.

בנט ונתניהו (צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס)
בנט ונתניהו | צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס

אתמול תקפו במפלגת ימינה: "אנחנו לא חלק ממשחק הכיסאות של נתניהו וגנץ. כבר שבוע שנתניהו מנהל את המו"מ לבד, בלי לשתף את שותפיו בשנה האחרונה. אם נתניהו מכר את כל מה שחשוב לימין, אין לנו שום כוונה להיות עלה תאנה בממשלת שמאל בראשותו שמוכרת את תיק המשפטים, מחסלת את הריבונות, מבטלת את חוק קמיניץ ועוד. ימינה תקדם את ערכיה בממשלה או בכנסת. ארץ ישראל, תיקון מערכת המשפט, זהותה היהודית של המדינה, שוק חופשי, מלחמה בשחיתות, ועוד. מי שיהיה חתום על פירוק הבלוק הוא נתניהו".

בכירים בליכוד הגיבו לכך בזעם: "ההודעה המבישה של ימינה מוכיחה שעבור ג׳ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו, בניגוד מוחלט להבטחתם לבוחריהם ובניגוד לבחירת מצביעי המחנה הלאומי".