אחרי שנה של קיפאון פוליטי - פריצת דרך משמעותית בדרך להסכם קואליציוני ולכינון ממשלה: הליכוד וכחול לבן החליפו טיוטות סופיות של ההסכמים הקואליציוניים. נתניהו וגנץ נועדו הבוקר (שני) במשך שעות, ובהודעה משותפת מטעמם נמסר כי מטרת הפגישה הייתה "להגיע להבנות על הקמת ממשלת חירום לאומית". מוקדם יותר הבוקר סיפרו מקורות ל-N12: "עשויים לחתום בקרוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שתי המפלגות נמצאות כרגע בשלב חילופי הטיוטות הסופיות. בליכוד טוענים שבכך הם העבירו את ההצעה האחרונה והכדור נמצא במגרש של כחול לבן. גורם במפלגתו של גנץ סיפר שיש עם הליכוד "הבנות עקרוניות בכל הסוגיות המרכזיות". עם זאת אותו גורם הדגיש: "לא ויתרנו על עצמאות מערכת המשפט".

פריצת הדרך המסתמנת מגיעה פחות מיממה לאחר שיו"ר כחול לבן בני גנץ, שבידיו המנדט להרכבת הממשלה, שוחח עם נשיא המדינה. באותה שיחה הודיע גנץ לריבלין שלהערכתו הוא יצטרך הארכה למנדט להקמת ממשלה לאחר חג הפסח. הנשיא הבהיר כי הוא ישקול את הדברים מול הנסיבות שיוצגו לו בבוא העת לקראת תום המנדט, שיפקע ב-13.4 בחצות. חשוב לציין כי לנשיא יש חופש פעולה מוחלט בהחלטה האם להאריך את המנדט של גנץ.

למרות שהחלפת הטיוטות מהווה התקדמות משמעותית, ייתכן שמלאכת הרכבת הממשלה תימשך כעשרה שבועות. הסיבה היא שכדי להרכיב ממשלה דרושה מלאכת חקיקה מורכבת - למשל מינוי שני ראשי ממשלה - חקיקה שגם צפויה לגרור עתירות לבג"ץ. כמו כן, ישנם מועדים נוספים לאחר חג הפסח, כמו יום העצמאות, שיכולים לעכב עוד יותר את התהליך.