במהלך הדיונים המתקיימים היום (שני) בוועדה המסדרת בנושא הצעת חוק יסוד הממשלה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את כחול לבן ואיים כי ישתף פעולה עם רה"מ נתניהו בעתיד, אם יבקש ממנו לתמוך בביטול הרוטציה עם גנץ: "אני מודיע פה למצלמות, שבכל רגע שביבי יבקש לבטל את החוק הזה, אנחנו נגיד לו - כן". בכחול לבן הגיבו: "אם לפיד יגרור את ישראל לבחירות יחד עם ביבי - הוא יישאר מתחת לאחוז החסימה". ליברמן התייחס בטוויטר לדברי לפיד: "אני מקווה שהדברים נאמרו בבדיחות הדעת", ולפיד השיב: ‌‎"איווט, ככה אתה מכיר אותי? אין לי שום כוונה להציל את ביבי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"עשיתם הסכם של נוכלים", אמר לפיד. "בניתם הסכם שאתם חושבים שאין בו חורים – הצחקתם את יריב לוין. יש בהסכם הזה יותר חורים מאשר במגרש הגולף החביב על ביבי בקיסריה". לפיד הזהיר את כחול לבן מפני נתניהו: "נראה לכם שביבי יקיים את הרוטציה בגלל שאתם משריינים את החוק ברוב של 75? ובכן לביבי יש 59 ח"כים, לנו (יש עתיד) יש 16, וביבי יודע, וגם אני מודיע פה למצלמות, שבכל רגע שביבי יבקש לבטל את החוק הזה, אנחנו נגיד לו - כן". עוד הוסיף לפיד: "אנחנו נסכים להחזיר את החוקים האלה למקור. למה? מפני שאנחנו מכבדים את הדמוקרטיה והחוקים האיומים והמבישים והמבזים האלה צריכים להתבטל".

בהמשך תקף יו"ר יש עתיד גם את ח"כ גבי אשכנזי: "אני לא ראיתי את שר החוץ בזום, גבי אשכנזי, רץ כל כך מהר לקבל את משרד הבריאות שכרגע התפנה. העיקר שאתם מוכרים לעצמכם שבגלל מצב החירום הלאומי החלטתם להיכנס לממשלת נתניהו החמישית. אפשר לקרוא לה בכל מיני שמות, ממשלת אחדות זה לא, ממשלת חירום זה לא, זחלתם לממשלת נתניהו החמישית".

גורמים בכחול לבן הגיבו בגיחוך לאיומי לפיד: ״אם יגיע היום שבו גנץ אמור להיכנס לבלפור ולפיד יגרור את מדינת ישראל לבחירות יחד עם ביבי, הוא יישאר מתחת לאחוז החסימה".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צייץ הטוויטר את דעתו על דברי לפיד: "הופתעתי לשמוע את הצהרתו של לפיד להצלת נתניהו על חשבון גנץ. אני מקווה שהדברים נאמרו בבדיחות הדעת או הוצאו מהקשרם". לפיד החזיר לו תגובה: "‌‎איווט, ככה אתה מכיר אותי? אין לי שום כוונה להציל את ביבי. היחיד שהציל אותו זה בני גנץ. אם עוד שנה, אחרי הקורונה, תהיה לנו אפשרות להפיל את הממשלה, ברור שנפיל אותה".