יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, התראיין היום (חמישי) בתוכנית "מרציאנו-סגל" בגל"צ והתייחס לחילופי ההאשמות בין הליכוד לכחול לבן. במהלך הריאיון הוא התריע: "התקיפות בינינו לבין כחול לבן – עלולות להוביל לפירוק הממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הממשלה הוקמה למען מדינת ישראל ולא למענינו הפוליטיקאים", אמר זוהר. "כשאני רואה את הכנסת מתפקדת אני מבין שעשינו את ההחלטה הנכונה. כחול לבן הם לא בובות על חוט. צריך לזכור שהם לומדים את התיקים והמשרדים שלהם כי הם לא מגיעים עם אותו ניסיון של שרים ואני יודע שיש שיתוף פעולה מלא. אני משתף איתם פעולה לחלוטין".

בהמשך, יו"ר הקואליציה התייחס לעימות בין שר המדע יזהר שי לשר המקשר בין הממשלה לכנסת, דוד אמסלם: "עניין אמסלם לא יטופל על ידי ראש הממשלה ולא באמת עומד על הפרק". לאחר מכן הוא הגיב לדברים שאמרה השרה רגב בריאיון בידיעות אחרונות נגד בני גנץ: "נגרם לה עוול נוראי. הם שאלו אותה שאלות והפכו את השאלות לתשובות של מירי".

"כל הוויכוחים הציבוריים האלה לא פוגעים בקואליציה ולא מסכנים אותה ולא מערערים אותה בקצת כרגע", הסביר. "אבל אני רוצה להגיד דבר אחד שגם אמרתי אותו לבני גנץ - אם התקיפות האלה יימשכו תגיע הידרדרות ומאוד קשה לעצור אותה. אם המתקפות בינינו לא ייפסקו הממשלה תתפרק. לכן אני קורא לכל הצדדים להרגיע, להסתכל על האזרחים ולדאוג לצרכים שלהם ולאינטרסים שלהם בלבד".

במהלך הריאיון, נשאל זוהר האם לדעתו המדינה צריכה להשתתף בהוצאות ביתו הפרטי של ראש הממשלה, יו"ר הקואליציה הגיב: "אני חושב שהזוי שראש ממשלת ישראל שעובד במשרה מלאה למען האזרחים ואין לו שום הכנסה חוץ מ-18 אלף נטו, יצטרך לשלם על החזקת ביתו וזה לא משנה אם הבית הוא בקיסריה או בירושלים. לא רק ראש הממשלה נתניהו, כל ראש ממשלה שעושה פאוזה בחיים שלו ובא להקדיש את חייו למען אזרחי ישראל - לא סביר בעיני שבסוף החודש לא תישאר לו אגורה שחוקה".