אחרי הדיווחים על ראש הממשלה והנשיא, היום (ראשון) נודע ל-N12 על בכיר נוסף שהתעלם מהנחיות משרד הבריאות לליל הסדר. יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן אירח בליל הסדר את בנו למרות ההנחיה האוסרת על כך – וסירב להתייחס לנושא בצורה עניינית כשהתבקש להגיב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ליברמן סירב להתייחס ישירות לשאלת N12 מדוע הפר את ההנחיה ובמקום זאת בחר לתקוף את מי שעמדו מאחורי ההנחיות - ראש הממשלה ושר הבריאות: "ההחלטה של נתניהו וליצמן על סגר כללי על כלל האזרחים בערב חג הפסח, כפתרון למחדל הבדיקות המתמשך מצד אחד ובתקווה לרצות את החרדים מצד שני, היא שערורייה. המסקנה הברורה מליל הסדר בבלפור היא שנתניהו בעצמו לא מאמין בשיטות שבהן הוא נוקט". 

בפוסט שפרסם ליברמן בערב החג לצד תמונה שלו ושל רעייתו מחובקים כתב: "חג החירות השנה שונה משנים קודמות בהרבה מובנים. בהגדה, שכולנו נקרא הערב, מסופר על הקשיים והסבל הרבה שעבר עם ישראל, שיצא מעבדות לחירות. לאורך כל ההיסטוריה של עמנו ידענו לגבור על קשיים ולצאת מחוזקים. גם את המשבר הנוכחי נעבור מחוזקים יותר, כי אנחנו עם חזק ומדינת ישראל היא מהמדינות המתקדמות בעולם. עברנו את פרעה נעבור גם את משבר הקורונה". 

ולבסוף הוסיף ליברמן: "בקרוב נוכל לשוב ולחגוג עם המשפחה המורחבת והחברים. חג שמח!", זאת כאמור כשהוא מארח את בנו וכלתו בערב החג.

בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים על הקורונה (מרץ 2020 (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש/90 )
בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים על הקורונה (מרץ 2020) | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש/90

בערב ליל הסדר אירח גם ראש הממשלה נתניהו את בנו אבנר בבית ראש הממשלה – וספג על כך ביקורת. נתניהו טען בתגובה כי בנו אבנר מתגורר בדירה קרובה בבניין ממול ובתוך המתחם המאובטח.

ראובן ריבלין (צילום: אבי דישי, פלאש/90 )
הנשיא ריבלין: "מבין את התגובות הקשות" | צילום: אבי דישי, פלאש/90

בהמשך התברר כי גם נשיא המדינה ריבלין אירח את ביתו בסעודת הסדר. ריבלין הגיב בהתנצלות ואמר: "אני קורא את התגובות הקשות ואני מבין את רובן. מאז הלכה נחמה ילדיי מסייעים לי רבות בענייניי האישיים".