לא מעט שרים בכירים הביעו אמש (ראשון) תסכול מאופן קבלת ההחלטות סביב הטיפול במשבר הקורונה. לדבריהם, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, מתנהל בצורה בעייתית. "הוא מתפקד כראש הממשלה בפועל: קובע, ועל פיו יישק דבר", הם טוענים. "האמירות של השרים לא נספרות חוץ מבענייני תפילה, שם בר סימן טוב לא רוצה להסתבך עם השר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוא בסחרור, מגיע בלי נתונים ובלי הסברים משכנעים", הם מאשימים. "הוא היה זה שהילך אימים עלינו עם 10,000 מתים ואיים שאנשים יתמוטטו ברחוב, והוא ממשיך להלך אימים גם על נתניהו ומתבצר במדיניות שגויה שתעלה בחיי אדם".

עוד טוענים השרים כי ראש הממשלה משתף פעולה עם בר סימן טוב מעל לראשם. "ראש הממשלה לא סופר אותנו, השרים, ונותן לבר סימן טוב להוביל. אנחנו לא מצליחים להבין מדוע – האם הוא מדבר לפחדים של נתניהו, או שיש כאן מניע", סיכמו.

בסביבת נתניהו דוחים את הטענות, ומתעקשים שראש הממשלה מקשיב היטב לשרים ומשתף אותם באופן קבלת ההחלטות. עוד מזכירים שם כי האחראי על הפעילות בנושא הוא ראש המל"ל, וכי בר סימן טוב רק מייעץ לו ולא בעל סמכות קבלת החלטות.

בר סימן טוב: "טעינו, והתנצלנו בפני השרים"

עם זאת, ברור בשלב זה שהמתווה אליו הולכים נתניהו, ראש המל"ל וראש המוסד הוא המתווה הזהיר והמדורג, שכולל שלוש פעימות. ככל הנראה, המטרה היא לצלוח את רמדאן ואת יום העצמאות, ורק אז לקבל החלטות לגבי הקלות נוספות. מערכת החינוך היא זו שנמצאת בלב ההתלבטות הגדולה ביותר כרגע.

במהדורה המוקדמת הודה אמש בר סימן טוב בריאיון ליונית לוי כי עבודתו במשבר לא הייתה חפה מטעויות. "טעינו והתנצלנו בפני השרים", אמר. "זה נבע מכך שהתקנות יצאו לפעול בשעה 6:15, ורצינו לעדכן את הציבור. אנחנו חיים בקצב מהיר, וצריכים לתת מענה להחלטות כבדות משקל ולסוגיות משפטיות כבדות משקל".

עוד ציין בר סימן טוב כי ככל הנראה לא ייתנו הקלות נוספות למשך שבועיים. "אנחנו מקווים שהציבור יתנהג היטב והמגמות יהיו יציבות וחיוביות, ונוכל לקחת עוד מרחב תמרון. עדיף לנוע בצעדים קטנים", סיכם.