נתניהו לא הצליח לרצות את הבכירים בליכוד ועורר תרעומת על חלוקת התיקים בתוך המפלגה, דבר שהוביל לדחייה השבעת הממשלה ליום ראשון. עד אז יצטרך נתניהו לשבור את הראש ולהחליט מי יקבל את התיקים הנותרים ולנסות לשכך את הכעס שעורר סביבו בתוך המפלגה ובימין בכלל לאחר שפירק את גוש הימין והשאיר את ימינה באופוזיציה, לעת עתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בקרב על תיק החינוך, תיק חשוב מאוד, יש שני מועמדים סופיים – גלנט וברקת. שני אנשים שנחשבים למאוד קרובים לנתניהו. במהלך קמפיין הבחירות הובטח לברקת תיק האוצר, שלבסוף הלך לישראל כ"ץ, ואולי כעת ברקת יקבל את תיק החינוך כפיצוי. אם הוא לא יקבל את החינוך, ברקת יגלה שכל התיקים הכלכליים הבכירים כבר תפוסים. לכן, מדובר בכאב ראש גדול עבור נתניהו, שהיה מעדיף להשאיר את שתי הדמויות הללו, שמאוד אהודות בתוך הליכוד, מרוצות.

נתניהו סופג אש גם מתומכיו הקרובים על כך שהוא פירק את גוש הימין והשאיר את מפלגת ימינה מחוץ לממשלה. כדי להרגיע את הרוחות, הוא רוקח משרד חדש לענייני התיישבות שירכז בתוכו את החטיבה להתיישבות, את השירות הלאומי – את כל הדברים שקרובים לליבה של הציונות הדתית – וככל הנראה יעמיד בראשו, לפחות בחלק מהקדנציה, את ציפי חוטובלי, נציגת המגזר בליכוד. צחי הנגבי אולי יהיה בקדנציה הבאה.

יש עוד הרבה מאוד מאוכזבים בליכוד שלא קיבלו תפקיד, אבל גם מי שקיבל תפקיד, אפילו תפקיד בכיר – יש תחושה שנתניהו הצליח לשים כל אחד בדיוק במקום שהוא לא רצה להיות בו. אדלשטיין נורא רצה תפקיד ממלכתי כמו שר החוץ, ולבסוף מצא את עצמו עם תיק הבריאות, תפקיד שדורש פוליטיקה וויכוח על תקציבים. גם גלעד ארדן, שרצה להישאר בארץ, מצא את עצמו בחו"ל. והרשימה עוד ארוכה. בסוף עוד נגלה שרשימת המאוכזבים תהיה גדולה יותר משחשבנו.