הריאיון והסערה: שרים בממשלה תוקפים הערב (שני) את שר הבריאות היוצא יעקב ליצמן, וטוענים: הוא משקר. בריאיון אמש טען ליצמן שיצא נגד עמדתו המוגזמת, לדבריו, של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. במהדורה המרכזית הערב הובאו דבריהם של שרים בממשלה שטענו: ליצמן כלל לא היה נוכח באירוע פעמים רבות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אם הייתה הגזמה", תהו השרים בשיחה עם N12, "למה ליצמן הוא שאישר את הסגר על בני ברק? ליצמן נתן לברסי להיות השחקן הראשי בהצגה ופעמים רבות הוא לא היה נוכח באירוע בכלל. גם אם הייתה הגזמה ובהלה - ליצמן לא היה שם להתריע עליה", כך השרים בממשלה.

אתמול אמר ליצמן בריאיון לכאן רשת ב': "צעקתי בתוך ישיבת ממשלה מול השרים שאני חולק על החשש של בר סימן טוב מעשרת אלפים מתים מקורונה". ליצמן טען בריאיון כי נתניהו הסכים עם המנכ"ל ו"נענה לפחדים שלו", וכי הבהלה סביב הקורונה הייתה "בהלת יתר".

בשיחה הבוקר עם N12 אמר משה בר סימן טוב: "אני מכבד את ליצמן, שמח שעשינו את מה שעשינו. אני בטוח שהמציאות הייתה אחרת אם לא היינו נוהגים כך".

הקרע בין ליצמן לבר סימן טוב

ברקע העימות בין השר למנכ"ל עומדת בין היתר החלטה משמעותית אחת: הטלת הסגר על בני ברק. זו החלטה שליצמן ודאי מתחרט שקרתה במשמרת שלו. פומבית הוא תמך בה וקרא להטיל את הסגר, אבל עיתון המודיע של חסידות גור, החסידות של ליצמן, היה תקיף מאוד נגדו. חלק ממקורבי ליצמן הסבירו שהתמיכה הפומבית נועדה לאיים על הציבור – כדי שלבסוף לא יהיה צורך להטיל את הסגר.

נתניהו, ליצמן ובר סימן טוב בתדרוך במשרד הבריאות‎
נתניהו, ליצמן ובר סימן טוב בתדרוך במשרד הבריאות‎ | עיבוד: החדשות 12

מי שהוביל לבסוף את הטלת הסגר היה בר סימן טוב, שנתניהו מעדיף את דעתו על פני דעתו של ליצמן. השר מיהדות התורה שילם על ההחלטה הזו מחיר פנימי כבד, עד כדי שיש מי שמעריכים שזו הסיבה לכך שהאדמו"ר מגור החליט לבסוף להדיח אותו ממשרד הבריאות. זה גם מסביר למה השאיר האדמו"ר את ליצמן במשרד השיכון – מתוך הבנה שבמשרד הבריאות המנכ"ל חזק מליצמן, לכן עדיף שיעבור למשרד אחר שבו יהיה חזק יותר.