ברקע הדיווחים שמתווכים בגרמניה ושוויץ מסייעים לרקום את עסקת השבויים בין חמאס לישראל, נראה שחלון ההזדמנויות לחתימתו הולך ואוזל, כך דווח היום (רביעי) במהדורה המרכזית. כל עוד משבר הקורונה היה ברקע, לחמאס היה אינטרס לקיים את ההסכם. נראה שעם דעיכת המשבר, דועכים במידה מסוימת הסיכויים לכך שההסכם ייחתם. במקביל – השרים עודכנו שמחר תתקיים ישיבת קבינט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בישראל סברו שבחמאס ירצו להשיג דרך ההסכם גם סיוע הומניטרי ומכונות הנשמה כדי לבלום את משבר הקורונה הצפוי. אך מכיוון שהסיכויים שמשבר כזה יפקוד אותם קטנים כעת, נראה שהמוטיבציה שלהם להגיע להסכם עלולה להיפגע. בכל עזה עד כה מת בן אדם אחד מהקורונה.

ההתפתחויות האלה מסבירות את הדיווחים לפיהם סוף השבוע הזה הוא המועד שבו העסקה אמורה להיסגר. אך כרגע הדברים אינם ברורים, שכן ישראל וחמאס מקיימים את המגעים תחת מעטה חשאיות מוחלט, אולי גם כדי להנמיך ציפיות בשני הצדדים.

בשל צמצום חלון ההזדמנויות, נראה שאם העסקה תקרה, היא תקרה די מהר ובקבינט יצטרכו לאשר אותה. בתוך כך, שרי הממשלה השותפים בקבינט המדיני-ביטחוני קיבלו הודעה שמחר ב-17:00 צפויה ישיבה שכרגע לא ברור מה יידון בה. יצוין שהקבינט המדיני-ביטחוני לא התכנס מזה חודשיים.

שר הביטחון בנט ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מחו שהשרים לא מעודכנים בהתפתחויות בכל הקשור להתקדמות העסקה. סמוטריץ' הצהיר שהוא מתנגד לעסקה.

אתמול דווח כי משלחת חמאס תעשה את דרכה בסוף השבוע לקהיר ותדון עם גורמים במודיעין המצרי בנושא העסקה המתגבשת בין ארגון הטרור לישראל. עוד דווח אתמול שראש הממשלה נתניהו כינס השבוע את ועדת השרים לענייני שבויים.