בפאנל של אולפן שישי הזכיר אמנון אברמוביץ' את עברו של השר דודי אמסלם מול מערכת המשפט וכיצד נסגר התיק שנפתח נגדו מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה, ואם בצל התקריות הללו - קיימת ליגטימיות להתקפותיו נגד אותה המערכת. עמית סגל טען מצידו שגם למנדלבליט, שנגדו יצא אמסלם, נסגר התיק מחוסר ראיות - מה שהופך אותם לשווים מבחינה זו. דנה ויס טענה מצידה: "לא נלך אחורה בהיסטוריה". צפו בוויכוח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההתקפה האחרונה של השר אמסלם נגד היועמ"ש ומערכת אכיפת החוק, מעלה את ההיסטוריה שלו מול המערכת הזו. בפרוטוקול הולילנד מופיע כיצד השר דודי אמסלם נעצר ונחקר פעמיים: גם בפרשה של זיוף בחירות וגם בפרשת הולילנד – שם הוא העיד כמי שהגדיר את המאעכר רבין שהורשע בשוחד "חבר כאח לי" וברגע מסוים של עדותו הוא דיבר בצורה מסוימת על המשטרה והפרקליטות עד שהשופט דוד רוזן אמר לו: "עוד מילה ואני זורק אותך למטה". 

התיק של אמסלם נסגר מחוסר ראיות, ובמשטרה ובפרליקטות מעידים כי אם לא היה עומס עבודה – התיק לא היה נסגר. למרות זאת, דרש אמסלם שיסגרו את התיק מחוסר אשמה, אבל זה לא קרה. מאז הוא הפך להיות יריב בוטה ופרובוקטיבי של מערכת האכיפה ומציע חוקים שמטרתם לצמצם את כוחה. 

מצד שני, טען עמית סגל שגם ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סגרו את התיק שעמד נגדו מחוסר ראיות - אם מנדלבליט יכול להיות יועץ משפטי, אז אמסלם גם הוא יכול להיות שר. ואם מנדלבליט יכול לחלק ציונים ערכיים – אז גם אמסלם יכול. דנה ויס הדגישה: "אם התיק נסגר אז התיק נסגר - לא נלך אחורה בהיסטוריה". 

תגובת השר אמסלם: "שמי הולך לפני, וידוע שאני צח כשלג. זה כמובן לא יטשטש או ילבין את פרשיות מנדלבליט, ואת שיבוש החקירה, את הסתרת הקלטות וצווי איסור הפרסום. בניגוד למנדלבליט אני לא מסתיר קלטות, אין לי על מה להצטדק, אני כספר פתוח – הכול גלוי ומפורסם".