17 מי יודע? אחרי שהתרגלו לשלוט במשרדי הממשלה כמעט באופן מלא בעשור האחרון, שרי הימין יצטרכו להתרגל למספר חדש: 17. זה מספר השרים שיוקצה להם, כמו גם לגוש הנגדי בממשלה השוויונית. בניכוי ליצמן ודרעי שיישארו במשרדיהם ושר נוסף לש"ס, ואורלי לוי שתקבל משרת שרה על חשבון מכסת הימין, מדובר ב-13 שרים לכל היותר לשרי הליכוד ולחברי הכנסת שמצפים לשדרוג לשרים. וכל זה, רק אם ימינה הולכת לאופוזיציה. אם היא תיכנס לקואליציה - מספר השרים שיוקצה לליכוד יעמוד על 11 בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים, עוד לפני שנחתם הסכם ממשלת האחדות, הפעילו השרים המכהנים מסכת לחצים אדירה על מקורבי ראש הממשלה ואנשי אמונו, כדי לגשש ולבדוק אם הם צפויים לקבל משרת שר. "הולכת להיות מלחמת עולם שלישית על תפקידי השר, בעצם המלחמה כבר כאן", אמר ל-N12 שר בליכוד. "נתניהו יצטרך להחליט את מי הוא מפקיר ומי חשוב לו יותר שיהיה מרוצה".

באשר לתפקיד יו"ר הכנסת, הוא צפוי להיות של יריב לוין, אם כי יולי אדלשטיין מאיים שמבחינתו הוא "יחזור לתפקיד או שיהיה ח"כ מן המניין". ישראל כץ יקבל את תפקיד שר האוצר, מירי רגב צפויה לקבל את תפקיד השרה לביטחון פנים, תפקיד שכיום בידי גלעד ארדן שאף היה רוצה להישאר בו. אם אכן יעבור התפקיד לידי רגב, ארדן יתמודד על תפקיד שר התחבורה מול אמיר אוחנה.

בנימין נתניהו וניר ברקת (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90)
כבר לא יהיה שר אוצר. ברקת | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש 90

יובל שטייניץ ימשיך להחזיק בתיק האנרגיה, יואב גלנט ככל הנראה יהיה השר לענייני מודיעין וכך גם יוכל להישאר בקבינט המדיני ביטחוני. זאב אלקין יישאר במשרד להגנת הסביבה. גילה גמליאל ואלי כהן יתחרו על תפקיד שר הבינוי והשיכון. עדיין לא ברור מה יעלה בגורלו הפוליטי של ניר ברקת (שכזכור נושא מבחינתו הבטחה לתפקיד שר האוצר) ואחת ההערכות שהיא שיוצע לו המשרד לענייני ירושלים.

במקביל, נתניהו מתכוןן "להגלות" לחו"ל מספר שרים, ובהסכם הקואליציוני נקבע שתפקידי השגרירים באו"ם, בלונדון, בקנברה ובוושינגטון (בחצי הראשון של הרוטציה) יהיו בידי הליכוד. אופיר אקוניס מביע עניין בתפקיד השגריר באו"ם, והוא אחד המועמדים הבולטים לקבל את התפקיד.