קשיים במשא ומתן בדרך להרכבת ממשלת אחדות: למרות המשך המגעים בין הליכוד וכחול לבן, נראה שהם כרגע עלו על שרטון. גורמים בכחול לבן איימו היום (רביעי) לחדש את החקיקה נגד נתניהו אם לא תהיה פריצת דרך במגעים. גורם שמעורה בפרטים התריע: "עושים מאמצים אבל לא בטוח שתקום ממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשא ומתן להרכבת הממשלה נתקל כרגע במספר קשיים. בליכוד דורשים שהממשלה תוכל לספח שטחים גם בחצי השנה הקרובה, אך בכחול לבן רוצים לקיים דיון בקווי יסוד רק בעוד חצי שנה. גורמים בליכוד הגיבו בזעם ואמרו: "זה לא הגיוני מאחר ותוך חצי שנה יסגר חלון ההזדמנויות לסיפוח. לא נקים ממשלת שמאל". גורמים בכחול לבן הסבירו כי "יש רוב של 61 לימין כך שמנסים להבטיח את ההשפעה שלנו".

קושי נוסף בין המפלגות הוא סביב סוגיית מינוי הבכירים. בליכוד לא מוכנים שאבי ניסנקורן יהיה שר המשפטים אם לא ייקבע מנגנון קבלת החלטות משותף, בייחוד סביב המינויים. בליכוד מוכנים שחילי טרופר מכחול לבן ימונה לשר המשפטים, אבל בכחול לבן מעדיפים את ניסנקורן. בכחול לבן טוענים שהמנגנונים המשותפים שדורש הליכוד - לא חוקיים.

סוגיה נוספת שטרם הגיעו לגביה להבנות היא זהותו של יו"ר הכנסת הבא. לפי שעה מסתמן כי היו"ר הבא יהיה או יריב לוין או יולי אדלשטיין, שהתפטר לאחר שהפר החלטת בג"ץ. בכחול לבן מתעקשים שזה לא יהיה אדלשטיין בשל התנהלותו, אחרים מנגד שינו את דעתם וחושבים שזו דרישה מיותרת.