כחול לבן והליכוד הגישו הבוקר (שלישי) את תשובתם לעתירה שהוגשה לבג"ץ על ידי התנועה לאיכות השלטון, נגד ההסכם הקואליציוני שנחתם והאפשרות שנתניהו יקבל את המנדט להרכבת ממשלה. בכחול לבן, בניגוד לכל ההצהרות בקמפיין, טענו בפני בג"ץ כי אין למנוע מנתניהו את הרכבת הממשלה – למרות כתב האישום שהוגש נגדו.

התגובה המלאה של כחול לבן לעתירה שהוגשה לבג"ץ

בתשובה שהוגשה לבית המשפט מטעם המפלגה ביקשו לדחות את העתירות נגד נתניהו והרכבת הממשלה: "לאור צבר הנסיבות המאוד מיוחדות אליהן נקלעה מדינת ישראל, שלוש מערכות בחירות במשך שנה וחצי, משבר וקיטוב חברתי, משבר בריאותי הנובע מהתפשטות נגיף הקורונה, משבר כלכלי הנובע בין השאר ממשבר בריאותי ואי בהירות משפטית, אנו סבורים שהאינטרס הציבורי מחייבים בעת הזו הקמתה של ממשלת חירום ואחדות לאומית".

בתשובה הרשמית שהועברה, נכתבו כמה טיעונים נגד התערבות בית המשפט בהטלת המנדט על נתניהו, טיעונים שהועלו פעמים רבות על ידי הליכוד עצמו. "הפסקת כהונתו של ראש הממשלה נושאת עמה השלכות רחבות הרבה יותר מאלו הכרוכות בהפסקת כהונתו של שר בממשלה", נכתב. "הפסקת כהונת רה"מ עלולה במקרים מסוימים לסכל את בחירתו הדמוקרטית של הבוחר".

התגובה המלאה של הליכוד לעתירה שהוגשה לבג"ץ

בכחול לבן התייחסו גם לטענות העותרים לבג"ץ נגד ההסכם הקואליציוני. במפלגה טענו שעל בית המשפט לא להתערב כעת בסעיפי "ממשלת החילופים" שכן תהליך החקיקה עוד לא הושלם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות