הקרבות הפוליטיים נמשכים: כחול לבן פרסמה היום (חמישי) בטוויטר ציוץ נוסף המתגרה בליכוד, בו התפארו בהישגים אליהם הגיעו השרים השונים מטעם המפלגה עד כה – תחת הכותרת "רק התחלנו". שעות קודם לכן, אמר יו"ר הקואליציה מיקי זוהר בראיון לגלי צה"ל כי התקיפות בין הליכוד לכחול לבן "עלולות להוביל לפירוק הממשלה".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בציוץ שפורסם בעמוד הרשמי של המפלגה צוינו משרד המשפטים בראשו עומד אבי ניסנקורן, שם הודגש "חיזוק שלטון החוק" כהישג. במשרד הרווחה בראשותו עומד איציק שמולי ממפלגת העבודה, סומן התקציב של 250 מיליון שקלים שהועבר לאוכלוסיות השונות ביניהן אזרחים וותיקים, נכים ונפגעי קיזוז דמי האבטלה.

משרד התיירות בראשו עומד אסף זמיר, גם הוא מטעם כחול לבן, הודגשו 300 מיליון השקלים שהועברו לענף המלונאות – ובתרבות בראשות חילי טרופר 200 מיליון שקלים שהוזרמו לעולם התרבות בישראל; עקיצה לשרת התרבות לשעבר מירי רגב.

 

 

שעות קודם לכן, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר התראיין לתכנית "מרציאנו-סגל" בגלי צה"ל, והתייחס לחילופי ההאשמות בין הליכוד לכחול לבן. "הממשלה הוקמה למען מדינת ישראל ולא למענינו הפוליטיקאים", אמר זוהר. "כשאני רואה את הכנסת מתפקדת אני מבין שעשינו את ההחלטה הנכונה. כחול לבן הם לא בובות על חוט. צריך לזכור שהם לומדים את התיקים והמשרדים שלהם כי הם לא מגיעים עם אותו ניסיון של שרים ואני יודע שיש שיתוף פעולה מלא. אני משתף איתם פעולה לחלוטין".

מיקי זוהר בכנסת
ח"כ זוהר בכנסת. "התקיפות עלולות להביא לפירוק הממשלה" | צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בהמשך, יו"ר הקואליציה התייחס גם לעימות בין שר המדע יזהר שי לשר המקשר בין הממשלה לכנסת, דוד אמסלם: "עניין אמסלם לא יטופל על ידי ראש הממשלה ולא באמת עומד על הפרק". לאחר מכן הוא הגיב לדברים שאמרה השרה רגב בריאיון בידיעות אחרונות נגד בני גנץ: "נגרם לה עוול נוראי. הם שאלו אותה שאלות והפכו את השאלות לתשובות של מירי".

"כל הוויכוחים הציבוריים האלה לא פוגעים בקואליציה ולא מסכנים אותה ולא מערערים אותה בקצת כרגע", הסביר. "אבל אני רוצה להגיד דבר אחד שגם אמרתי אותו לבני גנץ - אם התקיפות האלה יימשכו תגיע הידרדרות ומאוד קשה לעצור אותה. אם המתקפות בינינו לא ייפסקו הממשלה תתפרק. לכן אני קורא לכל הצדדים להרגיע, להסתכל על האזרחים ולדאוג לצרכים שלהם ולאינטרסים שלהם בלבד".

מירי רגב
שרת התחבורה לא נשארה חייבת. מירי רגב | צילום: Miriam Alster Flash90

אתמול נרשמה עקיצה נוספת מטעם כחול לבן, שככל הנראה הגיעה בתגובה לראיון של מירי רגב ל"ידיעות אחרונות", אז אמרה שגנץ "לא בשל" לתפקיד ראש הממשלה. בציוץ בחשבון הטוויטר הרשמי של כחול לבן נכתב: "לראשונה זה שנים, כולם מבינים שיש אוזן קשבת במשרד התרבות בהובלת שר התרבות והספורט חילי טרופר".

 

 

רגב מצידה לא נשארה חייבת - ומיהרה להגיב לדברים בציוץ משלה: "כחול לבן תפתחו את האוזניים: גם מסע החנופה לבייס שלכם לא ישנה את העובדות. לא תוכלו למחוק את המהפכה שהבאתי לעולם התרבות בישראל, עליה יעידו מאות הרשויות ומוסדות התרבות שפרחו בתקופת כהונתי אחרי שהודרו מעוגת המשאבים לאורך שנים. עולם התרבות והספורט בישראל היו מהראשונים בעולם שחזרו לפעילות בתקופת משבר הקורונה, כולל פתיחת הליגות".