ימינה הולכת לאופוזיציה, בנט תוקף בחריפות את נתניהו: שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, שצפוי לשבת עם מפלגתו באופוזיציה ולא להיות חלק מהממשלה ה-35 של ישראל שתושבע הערב (חמישי) פתח במתקפה חריפה על ראש הממשלה נתניהו - והאשים כי מאז ומתמיד ניסה להחליש את מפלגתו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"8 שנים שלנו בממשלת נתניהו מסתיימות היום", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "ראש הממשלה בחר להיפטר מימינה שהייתה עמוד השידרה הלאומי שלו, ובחר בדרך ההפוכה, הקלה יותר. דרך שאינה ימין. דרך בלי ריבונות, בלי משילות, בלי עמידה לאומית".

"מעולם לא הצבעתי נגד נתניהו בכנסת. מעולם לא הצעתי מועמד אחר זולתו להרכבת הממשלה. אך גם מעולם לא בגדתי במצפוני. נלחמתי על עמדותיי, גם כשזה היה כרוך בעימות עם ראש הממשלה נתניהו. נאבקתי למנוע שחרור מחבלים ישראלים. נתניהו כעס, אך הצלחנו. מנענו". 

"לא שתקתי בקבינט במהלך צוק איתן כשהסבירו לנו ש'מנהרות הטרור לא יופעלו. זה טקטי'. נתניהו זעם, אך ברוך ה', מנענו פיגוע 'יום הכיפורים' בעוטף עזה. לא שתקתי כשחשבתי שחייבים להגדיל את היקף הבדיקות ולהקים מלוניות לחולים בקורונה. הוא הרעים את קולו, אך הצלחנו". 

נפתלי בנט וצמרת "ימינה" (צילום: פלאש 90)
נותרו בחוץ. נפתלי בנט וחבריו למפלגת ימינה | צילום: פלאש 90

"נלחמתי מולו כאשר רצה להעניק תושבות לאלפי מסתננים בלתי חוקיים (מתווה האו"ם). הוא כעס, אך מנענו את האסון. הכלל שלי ברור: קודם כל הדרך ורק אחר כך הנאמנות למבנה הקואליציוני", ציין.

"נתניהו, שהאשים אותי עשרות פעמים בכנסי מערכת הבחירות שלו בכך שאתמוך בגנץ ואביא את השמאל לממשלה, הוא אותו נתניהו שהקים ממשלה עם אשכנזי כשר החוץ, גנץ בביטחון וניסנקורן במשפטים, עמיר פרץ ואיציק שמולי לצידם".

"ביקשתי את תיק הבריאות, ראש הממשלה אפילו לא טרח לחזור אליי" 

"לימינה לא היה מקום. לא ביקשנו שררה, ביקשנו להשפיע", הוסיף בנט, "ביקשתי מראש הממשלה ליטול על עצמי את משרד הבריאות ואת בניית מערך החירום הלאומי נגד מגפות כדי להיות מוכנים להתפרצות נוספת בחורף, וכדי שהפעם לא נצטרך לפגוע אנושות בפרנסה של מעל מיליון ישראלים".

"כולם ברחו מתיק הבריאות. אין בו 'תהילה', והוא לבטח פחות יוקרתי מהביטחון או החוץ. התכוונתי להיכנס בכל מאודי ובכל כוחי למשימה. ראש הממשלה אפילו לא טרח לחזור אליי", האשים בנט. "כך גם סמוטריץ', שהוא לכל הדעות שר תחבורה מעולה, ביקש להמשיך לפעול במשרדו. ראש הממשלה סירב".

"ראש הממשלה תקשר איתנו רק דרך סרטונים וציוצים בהם אמר דברים שאינם נכונים. זו לא בחירה באנשים, אלא בחירה בדרך. נתניהו בחר לשחרר מחבלים, יירט כל חוק להגבלת בג"צ, הצביע בעד ההתנתקות ארבע פעמים, מסר את חברון לערפאת, מינה את אהוד ברק לשר הביטחון ואת ציפי לבני לשרת המשפטים – וגם הפעם הוא בחר בדרך". 

"לא נחוקק חוק רטרואקטיבית". בנט (צילום: פלאש 90 \	Emil Salman, חדשות)
כבר לא. נתניהו ובנט | צילום: פלאש 90 \ Emil Salman, חדשות

"אני מכבד את ראש הממשלה נתניהו", כתב בנט, "יש לו זכויות רבות, אך הוא זקוק למצפן ערכי לאומי חזק לצדו. כשאין לידו עמוד שדרה לאומי חזק, קורים הדברים הרעים - מסירות שטחים, התקפלות מוחלטת בפני מערכת המשפט, הפקרת הנגב לבנייה בדואית בלתי חוקית, מינוי מאות שופטים אקטיביסטים, חולשה מול חמאס, חולשה מול ההסתדרות, התקפלות מול המסתננים הבלתי חוקיים (מתווה האו"ם) ועוד". 

"הוא זקוק למצפן לאומי חזק, אך לא ממש אוהב שיש כזה. לכן הוא תמיד מנסה להחליש אותנו, לקצץ את כנפינו, לבוז לנו. הוא אף פעם לא בז לחרדים, למשל, כי הם לא מנסים להשפיע עליו בנושאים הללו. הם לא מאתגרים אותו. לכן אנו הולכים לאופוזיציה בלב שלם. כדי להשפיע".

"שימו לב: הריבונות, שהייתה גולת הכותרת של קמפיין הבחירות של נתניהו, נמחקה כליל מקווי היסוד של הממשלה. אנחנו, באופוזיציה בדיוק כמו בקואליציה, נמשיך להיות הפה שלכם. אנחנו מרימים היום את הראש ויוצאים למערכה. נציג חלופה שלטונית של ימין ציוני, חזק, נקי, כלל-ישראלי, שאינו רק מקטר, אלא עושה. אנחנו פותחים את שורותינו לכל הציבור הלאומי הרחב, על כל גווניו וזרמיו. קוראים לזה הנהגה. אופוזיציה - מתחילים."

מי שמיהר להגיב על הפוסט של בנט הוא שותפו לשעבר ל"ברית האחים", מי שצפוי להפוך הערב ליו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד. "אחי, ברוך הבא", הגיב לפיד לפוסט של בנט, "הציונות הדתית במילא לא הייתה אמורה להיות שכפ"ץ לחשוד בפלילים. לעם ישראל מגיע יותר מהממשלה המושחתת הזו". 

 בליכוד השיבו אש: "תם עידן בנט" 

זמן לא רב לאחר פרסום הפוסט החריף של בנט, הגיבו בליכוד: "אם בנט היה מקבל את תיק הבריאות הוא היה אומר שזו ממשלת החלומות של הימין. בגלל שלא קיבל הוא החליט לגרור את ימינה לאופוזיציה ועוד קודם לכן לא המליץ על נתניהו לנשיא המדינה, בניגוד לרצון בוחריו".

"בבחירות מועד א׳, בנט לא עבר את אחוז החסימה ובזבז קולות לימין. בבחירות מועד ג׳ - רק בגלל כיסאולוגיה - בנט העדיף לזרוק 6 מנדטים של הימין לאופוזיציה עם לפיד וליברמן במקום להצטרף לממשלה שתוביל מהלך היסטורי של החלת הריבונות", הוסיפו בליכוד וסיכמו: "תם עידן בנט".