החוק אושר בכנסת: אחרי שלוש מערכות בחירות, היום צפויה לקום ממשלת האחדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. חקיקת התיקונים לחוק היסוד שיאפשר את הרוטציה בראשות הממשלה בין השניים הושלמה בכנסת, ובהמשך היום יגישו חברי הכנסת את המלצתם לנשיא להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה. הבוקר החלה כבר כחול לבן להחתים את חברי הכנסת שלה על העברת המנדט לנתניהו. ברקע הביקורת של בג"ץ הוחלט כי הממשלה הזו תכהן 4 שנים ולא 3 כפי שנחשב תחילה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הלילה התקיים דיון בוועדה המיוחדת להצעת החוק לתיקון חוק יסוד הממשלה, בעניין הארכת כהונת הממשלה הזו ל-4 שנים. אם אכן כהונת הממשלה תוארך, ממשלת הארבע שנים וחצי תתחלק כך: בשנה וחצי הראשונה יכהן נתניהו, בשנה וחצי השנייה יכהן גנץ. לאחר מכן יכהן שוב נתניהו למשך תשעה חודשים, ואחריו יכהן גנץ, שוב, למשך תשעה חודשים.

נתניהו וגנץ
קרובים מתמיד: ממשלת האחדות תצא היום לדרך | עיבוד: יונתן זינדל ותומר ניוברג, פלאש 90

בדיון נקבע שלא נדרש כעת לתקן את החוק וניתן להסתפק בהבהרה באמצעות תיקון החקיקה שהוועדה ביצעה בחוק יסוד הממשלה. הבוקר הצביעה הוועדה המיוחדת על ההסתייגויות ועל החוק עצמו, כולל הרביזיות. ובשעה 9:00 נפתח הדיון במליאה שבסופו עבר החוק ברוב קולות של חברי הכנסת - מה שמאפשר את הקמת הממשלה ה-35.

מליאת הכנסת
ההסכם הקואליציוני יצטרך לקבם רוב במליאה | צילום: ערוץ הכנסת

הרעיון בחלוקה בין נתניהו לגנץ ברוטציה הוא להעניק ביטחון לגנץ שכהונתו אכן תתממש מכיוון שנתניהו יידע שמצפה לו תקופה נוספת אחרי כהונת גנץ הראשונה. גם לנתניהו המהלך מסייע שכן אם בג"ץ ימנע ממנו להיות ראש ממשלה חלופי, הוא יידע שמצפה לו כהונה נוספת והוא אינו חבר כנסת שסיים את דרכו.