לקראת השבעת ממשלת ישראל ה-35: ברגעים האחרונים לקראת סגירת התיקים, הרב רפי פרץ הודיע היום (חמישי) כי יתפצל ממפלגת ימינה ויכנס לממשלת נתניהו. הרב פרץ ימונה להיות השר לענייני ירושלים ומורשת - זאת בכפוף לאישור של מרכז הבית היהודי. בממשלה יהיו 73 חברים ובאופוזיציה יהיו 46 ח"כים. סיעת "ימינה" הגישה כעת בקשה לכנסת לפיצול מהרב רפי פרץ: "מאחלים לו הצלחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרץ, שעומד בראש הבית היהודי החל אתמול לקיים משא ומתן עם נתניהו אחרי שבנט סירב לקבל את ההצעה האחרונה שהוצגה לו בשיחת טלפון שקיימו. ההסכם בין הבית היהודי לליכוד נסגר הבוקר וכעת הממשלה תושבע הערב.

מהליכוד נמסר בתגובה: "אם בנט היה מקבל את תיק הבריאות הוא היה אומר שזו ממשלת החלומות של הימין. בגלל שלא קיבל הוא החליט לגרור את ימינה לאופוזיציה ועוד קודם לכן לא המליץ על נתניהו לנשיא המדינה, בניגוד לרצון בוחריו. בבחירות מועד א' בנט לא עבר את אחוז החסימה ובזבז קולות לימין. בבחירות מועד ג' - רק בגלל כיסאולוגיה - בנט העדיף לזרוק 6 מנדטים של הימין לאופוזיציה עם לפיד וליברמן במקום להצטרף לממשלה שתוביל מהלך היסטורי של החלת הריבונות".

בעקבות חוסר ההסכמות בין נתניהו לבנט, יו"ר ימינה פתח הבוקר במתקפה חריפה נגד רה"מ. מוקדם יותר התברר שימינה צפויה לשבת באופוזיציה ובנט האשים את נתניהו כי מאז ומתמיד ניסה להחליש את מפלגתו. 

"8 שנים שלנו בממשלת נתניהו מסתיימות היום", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "ראש הממשלה בחר להיפטר מימינה שהייתה עמוד השידרה הלאומי שלו, ובחר בדרך ההפוכה, הקלה יותר. דרך שאינה ימין. דרך בלי ריבונות, בלי משילות, בלי עמידה לאומית".

"לימינה לא היה מקום. לא ביקשנו שררה, ביקשנו להשפיע", הוסיף בנט, "ביקשתי מראש הממשלה ליטול על עצמי את משרד הבריאות ואת בניית מערך החירום הלאומי נגד מגפות כדי להיות מוכנים להתפרצות נוספת בחורף, וכדי שהפעם לא נצטרך לפגוע אנושות בפרנסה של מעל מיליון ישראלים".