לו הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין והחרדים היה זוכה ב-64 מנדטים, ואילו גוש המרכז-שמאל והחרדים היה מסתפק ב-49 בלבד - כך עולה מסקר חדשות 12 שנערך על ידי מכון מדגם. ישראל ביתנו, שכבר לא הייתה מהווה לשון מאזניים, הייתה זוכה לשבעה מנדטים, ומפלגת העבודה כלל לא הייתה עוברת את אחוז החסימה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הסקר, המפלגה הגדולה ביותר היא הליכוד, עם לא פחות מ-40 מנדטים. אחריה נמצאת בפער גדול כחול לבן (19), ואחריה הרשימה המשותפת (15). יש עתיד-תל"ם זוכה לפי הסקר ל-10 מנדטים, ש"ס לתשעה וימינה לשמונה. יהדות התורה וישראל ביתנו שומרות על כוחן עם בשעה מנדטים, ואילו מרצ מקבלת חמישה מנדטים – שניים יותר משקיבלה במסגרת החיבור לעבודה ולגשר.

מתחת לאחוז החסימה נמצאות, לפי הסקר הזה, שלוש מפלגות שכיום מחזיקות בנציגים בכנסת: מפלגת העבודה (1.1%), מפלגת גשר (1.4%) וסיעת "דרך ארץ" של הנדל והאוזר (1.4%). אולם מי שזוכה ליותר תמיכה מכולן ועדיין נותרת מתחת לאחוז החסימה היא מפלגת עוצמה יהודית (1.9%), שלא עברה את אחוז החסימה בשתי מערכות הבחירות האחרונות.

בסקר נשאלו המשיבים גם לגבי שביעות רצונם מהטיפול הממשלתי במשבר הקורונה. מרבית הציבור (64%) מרוצה מהטיפול – רוב גדול (77%) מקרב מי שמגדירים עצמם כמשתייכים לימין, ומיעוט גדול (45%) מהמשתייכים למרכז-שמאל. כשליש (33%) מהציבור הישראלי לא מרוצה מדרך הטיפול במשבר: כחמישית (21%) מהציבור הימני, ומעט יותר ממחצית (52%) מהציבור במרכז-שמאל.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 12-13.4.2020

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 504

מספר המתבקשים להשתתף: 3,4835

טעות הדגימה המירבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות, ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי וטלפוני

לקריאת תוצאות הסקר, לחצו כאן