"למנדלבליט נותרו שתי ברירות קשות", "אם קלטות הרפז היו בידינו - היינו שוקלים אם למנות את מנדלבליט ליועמ"ש" - אלה שתי כותרות של ידיעות שפורסמו הבוקר (רביעי) בעיתון "ישראל היום" שאותן שיתף ראש הממשלה נתניהו ברשתות החברתיות - ימים אחדים לפני פתיחת משפטו. "היועמ"ש חייב להתיר את פרסום הקלטות הגנוזות - או להתפטר", כתב חיים שיין בטור ששיתף נתניהו. בכתבה השנייה צוטט כאומר משה ניסים, שר המשפטים לשעבר שהיה חבר בוועדת המינוי של מנדלבליט כי "אם קלטות הרפז היו בידינו - היינו שוקלים אם למנות את מנדלבליט ליועמ"ש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שיתוף הכתבות מגיע יום לאחר התנגדותה של הפרקליטות לבקשת נתניהו להיעדר מפתיחת משפטו ביום ראשון. פרקליטיו הגיבו והאשימו כי אין מנוס מלקבוע שתגובת הפרקליטות אינה נובעת ממניעים ענייניים אלא באה לשרת את המסע התקשורתי להציג תמונה של ראש הממשלה נתניהו על ספסל הנאשמים, כהמשך לקמפיין "רק לא ביבי".

שתי הידיעות עוסקות בהקלטות הגנוזות בפרשת הרפז. בטור הדעה של שיין הוא ייחס ליועמ"ש "מעשים פליליים שנעשו, לכאורה, בידי מי שעומד בראש התביעה וחורץ גורלות".

"אדם במעמדו, חשוב שידיו יהיו נקיות מכל רבב", כתב שיין. "אין אלכוג'ל בעולם שיוכל לנקות ידיים, שבכוח המשרה מנסות למנוע את גילוי האמת. אחד משופטי בית המשפט העליון כבר כתב בעבר על פקידי ציבור שמקפידים על ניקיון בגדיהם ופחות על ניקיון ידיהם".

"רוב גדול בקרב אזרחי ישראל משוכנע שהחקירות, ההדלפות וכתב האישום נועדו כדי לבצע חילופי שלטון באמצעים לא דמוקרטיים. תיקים תפורים בתפירה גסה. מזימה שקודמה באמצעות סחיטה לכאורה, איומים ואי הצגת חומר משפטי רלוונטי. הציבור נתן לכך ביטוי בשלוש מערכות בחירות, ובימים האחרונים באמצעות נציגיהם, בהרכבת הממשלה", הוסיף שיין.

"בזמנו לא ידענו מה שידוע היום על מנדלבליט"

בכתבה השנייה ששיתף נתניהו אמר משה ניסים, שר המשפטים לשעבר מטעם הליכוד ומי שהיה חלק מוועדת האיתור שגם אישרה את מינויו של מנדלבליט, בריאיון לעיתון כי "הקלטות היום יכולות לגלות תופעות קשות שאי אפשר להאמין שיועץ משפטי ינהג כך".

עוד אמר ניסים כי "ככל שיש קלטת שבה מסתבר שיש בעיה רצינית - אי אפשר להתעלם ממנה. הוא היה צריך להביא זאת בפני הוועדה. בזמנו לא ידענו מה שידוע היום על מנדלבליט. אולי אם הקלטת המדוברת הייתה באה אלינו לפני כן היינו חושבים אחרת. לא ידענו את המשמעות העמוקה שיש לנושא הזה".

לדבריו של שר המשפטים לשעבר, "לא הייתה לנו הקלטת הזו וגם לא הייתה לנו ידיעה שיש קלטת כזו. הייתה מונחת בפנינו העובדה שהיועמ"ש החליט לסגור את התיק. עלתה איזה טענה בקשר לאשכנזי, אבל היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין סגר את התיק. הנושא הזה לא עמד במלוא המשקל שלו בזמן הדיון על המינוי".