הרמטכ"ל לשעבר גדי אינזקוט התייחס לאפשרות שיצטרף לחיים הפוליטיים: "רוצה לעשות מדינה טובה יותר". בריאיון שהעניק לעיתון "ישראל היום" סיפר: "הייתי מזכיר צבאי של שני ראשי ממשלה, ברק ושרון - ראיתי מקרוב שההשפעה היא דרך עשייה ומנהיגות". "לאנשי הצבא יש תכונות שאולי פחות מתאימות לפוליטיקה", ציין, "אבל חשוב שנשמור עליהן. ענייניות, ממלכתיות ודוגמה אישית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בריאיון התייחס איזנקוט גם לאירן ונוכחותה בסוריה: "האירנים, וכוח קודס בפרט, חטפו בארבע השנים האחרונות מכות קשות. מה שהם הצליחו לעשות לנו זה לא פרופורציונלי למכות שהם חטפו מאיתנו". בנוגע ליציאתה מסוריה הסביר: "צריך להציב יעד של הוצאתם משם, אבל מי שחושב שהוא יתקוף כמה פעמים וזה יקרה, טועה טעות מרה. הפעולות שהובלתי, שנמשכות גם היום, מנעו את הכוונה האיראנית להתבסס בסוריה ולפתוח חזית נגד ישראל, ובלמו את התעצמות חיזבאללה, בעיקר בפרויקט דיוק הטילים".

אינזקוט התייחס למבצע בחאן יונס בו נהרג סא"ל מ: "המבצע התפתח כמו שהתפתח ומיד הבנתי שזה המצב החמור ביותר שמבצע מהסוג הזה הגיע אליו, אבל היה לי ביטחון אדיר שהכוח שהיה שם הוא הכוח הכי חזק במזרח התיכון".

"שמעתי אותם, וראיתי את אל"ם ח' ואת הביטחון שלו", המשיך איזנקוט, "וסמכתי עליהם, יחד עם ההבנה שיש פה אירוע חמור שעלול להסתבך עוד. כבר התחלתי לגלגל בראש תקיפה רחבה ואפשרות של הכנסת כוחות, כי לא הייתי מוכן שאירוע כמו גלעד שליט יחזור על עצמו".

"הרמתי טלפון למפקד חיל האוויר דאז נורקין ואמרתי לו שיהיה מוכן עם כל היכולת של חיל האוויר לרסק את כל מה שנדרש כדי להוציא אותם - מבחינתי לא היתה בכלל שאלה שנעשה את כל מה שצריך ונחזיר אותם".