על רקע הדיונים סביב הטלת עוצר על ערים ושכונות נוספות ברחבי המדינה מלבד בני ברק, שר הפנים אריה דרעי התראיין הערב (ראשון) במהדורה המרכזית של חדשות 12 וסיפר כי בממשלה שוקלים להטיל עוצר בכל המדינה לקראת ליל הסדר. "אנחנו שוקלים את זה ברצינות כדי שכל אחד יעשה סדר רק במסגרת המשפחה שנמצאת איתו בבית", אמר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו רוצים להצליח במאבק הזה ואנחנו נמצאים בדרך הנכונה", אמר השר. "אסור שחלילה וחס בגלל חג הפסח אנחנו נאבד את זה בגלל חוסר משמעת". דרעי סיפר כי בממשלה שקלו להטיל עוצר כבר לפני כמה שבועות, דבר שלא יצא לפועל כדי לא לשתק את הכלכלה במדינה. 

"אנחנו נכנסים לחג הפסח ערב פסח, המשמעות של זה שאין כבר חנויות, אין עבודה, אין משרדים, יש לנו שבוע של חג ויש לנו בעיקר את ליל הסדר", הסביר השר ואמר כי בממשלה חוששים מניוד של משפחות, שעלול להתחיל מחדש עוד גל של הדבקות.

החסימות בבני ברק
החסימות בבני ברק

"אנחנו רוצים שבליל הסדר כל אחד יעשה עם המשפחה שהוא חי איתה עכשיו, שלא יעברו משפחות", אמר דרעי והוסיף כי לא תהיה סיבה לצאת מהבית בשל העובדה שכבר עכשיו אסור לצאת למרחק של יותר מ-100 מהבתים, מלבד לקניות. "בערב פסח אין כבר קניות, הכל סגור – לכן כל מכונית שתיסע בערב פסח תצטרך להסביר למשטרה לאן היא נוסעת. הפעם נצטרך להצטמצם כל אחד במשפחה הקטנה שלו".

דרעי לא מסר פרטים נוספים על זמן הסגר, במידה ואכן יתקיים, אך הוסיף כי דיבר על כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "שאנשים יתכוננו לזה ושלא ישחקו כבר עכשיו ויתחילו לצאת ולעבור. המשטרה שנמצאת עכשיו בכניסות לירושלים ובערים אחרות תפסה כמה מאות אנשים שכבר רצו לעבור עם המזוודות שלהם", אמר.

"אלה החיים של כולנו - תשמרו על ההוראות"

לסיום הוסיף השר: "זה החיים של כולנו, זה החיים שלכם, תשמרו על ההוראות – אנחנו לא אנשים רעים, אנחנו רוצים לעזור לכולם כדי שהילדים שלנו יוכלו לחיות כאן ולגדול במדינה ולכן אנחנו עושים את כל הצעדים ולא לחינם. מדינת ישראל היא בין הבטוחות בעולם בגלל הצעדים שנקטנו".

במהלך הריאיון דרעי דיבר על אופציה נוספת אותה הם שוקלים בממשלה. "אנחנו לוקחים את הטבלה לפי החולים המאומתים ואנחנו בודקים את קצב ההכפלה. איפה שאנחנו רואים שקצב ההכפלה מתחיל לקפוץ והוא לא במגמת ירידה, כמו בכל הארץ - אנחנו שם".

לדבריו, בממשלה לא ממהרים להטיל סגר על מקומות, אך מצאו פתרון אחר: "אנחנו נחלק את ירושלים למרחבים גדולים וכל אחד יוכל לעשות קניות במרחב הגדול, לא בכל העיר. אותו הדבר יקרה ביישובים – אנשים יוכלו לעשות קניות ביישוב שלהם. מי שצריך לצאת לעבודה ייצא מחוץ ליישוב, אם יש לו עבודה ואם יש בו צורך".