ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ציין הבוקר (שני) שמועד הסיפוח עליו הכריז רה"מ נתניהו בתחילת יולי "איננו קדוש". את הדברים אמר במהלך פגישה עם הצוות האמריקני, ובו שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן. "אזרחי ישראל מוטרדים מהקורונה ומצפים לטיפול מעמיק ומיידי בנושא", הדגיש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הדבר הקדוש היחיד כרגע הוא להחזיר אנשים למעגל העבודה ולטפל בקורונה", הבהיר גנץ. "לפני קידום מהלכים מדיניים, צריך לסייע לאזרחי ישראל להצליח לחזור למקומות העבודה ולשוב להתפרנס בכבוד - אזרחי ישראל מוטרדים מהקורונה ומצפים לטיפול מעמיק ומיידי בנושא".

צילום: הדס פרוש, פלאש 90‎, חדשות

האמריקנים לוחצים שמהלך אפשרי של סיפוח ישראלי יבוצע בהסכמה וכחלק מ"קונצנזוס ישראלי". גורמים ישראלים טוענים שהאמריקנים הציבו תנאי לנתניהו, לפיו אם גנץ ואשכנזי לא יסכימו למהלך הסיפוח ביהודה ושומרון - הוא לא ייצא לפועל.

דחייה או מהלך מצומצם  

על פי גורם ישראלי, בשבועות האחרונים חלה "התקררות" של האמריקנים בכל האמור לתוכנית הסיפוח - בין היתר בגלל המצב הפנימי בארצות הברית עקב המחאות שפרצו ברחבי המדינה וגם עקב מצבו הפוליטי הרעוע של טראמפ, שמצוי בשיאה של מערכת בחירות. 

טראמפ, נתניהו וגנץ
טראמפ, נתניהו וגנץ

המטוטלת נעה בין האפשרות לדחות את הסיפוח לבין להוציא את המהלך אל הדרך אך באופן מצומצם יותר מהתכנון המקורי, כך שישראל תחיל את ריבונותה למשל רק בבקעת הירדן, בגוש עציון ובמעלה אדומים.