כחצי מהשרים, 17 במספר – כולם מכחול לבן – הם שרים חדשים. הם בקושי הספיקו להגיש הצעת חוק אחת, וכבר ינהלו משרד עם תקציבי ענק וסמכויות. מהר מאוד הם ייכנסו לעין הציבורית – ויצטרכו לעמוד בציפיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עבור פנינה תמנו-שטה, מעמד ההשבעה בכנסת הוא שיאה של דרך מלאת מהמורות. הילדה שנולדה בגונדר שבאתיופיה, ועלתה בגיל 3 ארצה כשחלק אחר של המשפחה נותר מאחור - סגרה מעגל. היא פרשה מיש עתיד וחברה למפלגתו של בני גנץ - כדי לזכות בתפקיד שרת העלייה והקליטה. "אני מקווה שכל ילד וילדה שרואים אותי באשר הם, שנקודת הפתיחה שלהם היא לא פשוטה, שידעו לחלום – הם יכולים להגיע לכל מקום".

היום הראשון של השרים החדשים- פנינה תמנו-שטה
השרה פנינה תמנו-שטה | צילום: N12

מירב כהן נכנסה לכנסת אחרי שנים של השפעה בזירה הלא פרלמנטרית. בבוקר ההשבעה, הלכאורה שגרתי בבית עם הבנות ועם בן הזוג יובל, עושה רושם שמירב מוכנה מתמיד לתפקיד הכה טבעי עבורה, של השרה לשוויון חברתי והגימלאים - גם כשהמינוי תופס אותה הכי קרוב ללידה השלישית.

גם לאלון שוסטר לא זרה הזירה הציבורית. שוסטר עמד בראש המועצה האזורית שער הנגב במשך 16 שנים, שבהן התגבר ירי הרקטות לעבר ישובי העוטף. כיאה לקיבוצניק, הוא מקבל תיק הקרוב לליבו – תיק החקלאות. "אני מרגיש מאוד מחויב למשימה הזאת", אמר שוסטר. "אני יודע מה עומד בפניי, מרגיש את הציפיות הגבוהות".