סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הגיע הערב (חמישי) לבית ראש הממשלה בירושלים על מנת לדון עמו ב"עסקת המאה" שגיבש הנשיא דונלד טראמפ - כפי שפורסם לראשונה באפליקציית חדשות 12. ביום שלישי צפויים נתניהו וטראמפ לדון בעסקה בארה"ב. פנס צפוי לעדכן בפרטי העסקה גם את יו"ר כחול לבן, בני גנץ

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנשיא טראמפ ביקש ממני להזמין את ראש הממשלה נתניהו לבוא לבית הלבן בשבוע הבא על עניינים אזוריים וגם על האפשרות לשלום בארץ הקודש", אמר פנס בפתח הפגישה. "בהצעת ראש הממשלה, הזמנתי גם את בני גנץ, כדי שהוא יצטרף לפגישה עם הנשיא בשבוע הבא".

בפתח דבריו, ראש הממשלה החמיא לסגן הנשיא על דבריו בפורום השואה. "הנשיא טראמפ ואתה עומדים נגד הביטוי הנורא ביותר של אנטישמיות, והוא קריאתה של אירן למחוק את ששת מיליון ויותר היהודים של ישראל", הוסיף. "אין לנו חבר טוב יותר מהנשיא טראמפ".

"מקבל בשמחה את ההזמנה להגיע לוושינגטון ולדון עמו ברעיונותיו כיצד לקדם שלום ולעבוד איתו באופן צמוד כדי לקדם את המטרה", המשיך נתניהו. "הצעתי שבני גנץ יוזמן גם הוא, כי אני חושב שחשוב שלא נאבד את ההזדמנות ההיסטורית הזאת עם כאלה חברים בבית הלבן".

מעלים כוננות ביו"ש

זמן קצר לפי פגישתם של השניים, נשמעה אזעקת צבע אדום בקיבוץ ניר עם. בהמשך דיווח דובר צה"ל כי מדובר בפיצוץ פנימי בתוך הרצועה, ולא בוצע ירי רקטי לעבר שטח ישראל.

במקביל, צה"ל מעלה כוננות ביו"ש, בתום שורת דיונים בצה"ל מול ההבנה שהעסקה המדינית תוצג בקרוב. על פי ההערכות, פרטי העסקה יובילו לתגובות בשטח, החל בהפרות סדר ועד למקרים קיצוניים יותר.