נעמה יששכר תשוב מחר לישראל? על פי המסתמן, הצעירה הישראלית שכלואה ברוסיה מאז חודש אפריל האחרון, צפויה לעלות מחר למטוס ראש הממשלה נתניהו לאחר ביקורו במוסקבה - ולשוב עמו לארץ. המהלך תלוי באישור הסופי של בקשת החנינה של יששכר, שהנשיא הרוסי פוטין עדיין צריך לאשר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שנפגשה עם הנשיא הרוסי פוטין במהלך ביקורו בישראל בשבוע שעבר, אמה של נעמה יששכר חשפה היום (רביעי) פרטים על השיחה שניהלה עמו – במהלכה אמר לה הנשיא הרוסי שבית המשפט בארצו החמיר עם העונש שנגזר על בתה.

"אמרתי לפוטין שהבת שלי, נעמה, מלאה אור וטוב וערכים ואני כל כך מתגעגעת לראות אותה ואני חולמת על הרגע שאני אחבק אותה", סיפרה יפה. "היא הייתה בדרך לישראל להקים משפחה והיא נעצרה". 

 

אמרתי לפוטין: "אני מתחננת בפניך ומבקשת ממך, מתפללת שבבקשה תשלח אותה הביתה למשפחה שלה שמחכה. ישבנו והוא אמר: 'אני רואה שהיא ממשפחה טובה, הכלבים הריחו אותה ואת יודעת שזה החוק אצלנו. אבל אני יודע שבית המשפט החמיר איתה. אני אחזיר אותה, שתבנה משפחה כמו שהיא רצתה והכל יהיה טוב'".

יפה יששכר וולדימיר פוטין
אמה של נעמה עם הנשיא פוטין ובני הזוג נתניהו | צילום: חיים זך לע"מ
נעמה יששכר בכלא הרוסי
נעמה יששכר בתאה בכלא הרוסי | צילום: Christine and Steve Tan, ללאעוד סיפרה האם על הקשר שיצרה בחודשים האחרונים עם קהילת חב"ד ברוסיה – ושהצליחה להפתיע את הנשיא: "אמרתי לו: 'מה שמנחם אותי זה שאתה ידיד ישראל. למדתי מקהילת חב"ד פה דבר מאוד חשוב – שהם מכבדים אותך ומעריכים אותך כי בזכותך אין גזענות ואין אנטישמיות ושהם יכולים להיות יהודים במוסקבה'. הוא פתח זוג עיניים".

בשיחה שערכה היום עם עיתונאים אמרה יפה: "הנשיא פוטין עדיין לא הודיע שנעמה משתחררת, אני מחכה כל רגע לשמוע מה קורה. אני במתח, אני מתרגשת, זה ערבוב של הרבה תחושות. רגע שחיכיתי לו כל כך הרבה זמן מגיע, לא יודעת אם זה יקרה היום או מחר, אני שומעת כל מיני דברים".